Pobili i więzili 28-letniego tarnowianina. Zdesperowany mężczyzna wyskoczył z trzeciego piętra
access_time 2022-01-03 11:41:00
Pięć lat więzienia grozi dwóm młodym mieszkańcom Tarnowa, którzy pobili i więzili w mieszkaniu swojego znajomego. Mężczyzna zaryzykował ucieczkę, wyskakując z okna na trzecim piętrze. W poważnym stanie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 grudnia. Policjanci odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że z trzeciego piętra kamienicy przy ul. Waryńskiego w Tarnowie wypadł mężczyzna. Na miejscu pojawiła się również karetka pogotowia. 28-latek został zabrany do szpitala, gdzie okazało się, że ma liczne złamania i jest mocno poobijany.

Z ustaleń policji wynika, że w mieszkaniu, z którego wypadł 28-latek, w momencie zdarzenia znajdowało się jeszcze dwóch innych mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Obaj zostali zatrzymani.

- W toku postępowania ustalono, że poszkodowany wspólnie z zatrzymanymi przebywał w mieszkaniu wbrew swojej woli i został tam pobity, a wykorzystując sposobność, wyskoczył z okna trzeciego piętra, upadając na chodnik - przekazał asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. - Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie przez prokuratora zarzutów pobicia i bezprawnego przetrzymywania dwóm zatrzymanym, młodym tarnowianom. Dodatkowo usłyszeli oni zarzut posiadania niewielkiej ilości narkotyków - dodaje.

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące. Grozi im do 5 lat więzienia.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821