Nowa siedziba urzędu miasta gotowa. Remont kosztował ponad 6 mln zł
access_time 2022-01-03 11:14:00
Zakończył się remont i wyposażanie zabytkowej kamienicy przy ul. Legionów 14. W tym miesiącu przeprowadzą się tam Wydział Infrastruktury Miejskiej oraz Biuro Zamówień Publicznych, które do tej pory mieściły się w budynku Poczty Polskiej przy ulicy Mickiewicza 6, a także Kancelaria Rady Miejskiej, która przeniesie się tam z biura przy ulicy Goldhammera 3.

Jak informuje tarnowski magistrat, w kamienicy wykonano izolacje fundamentów, elewację, wzmocnienie konstrukcji dachu i stropu, zamontowano też nowe okna i drzwi. Wykonano również instalacje, położono tynk, wymalowano ściany, wymieniono podłogi oraz umeblowano biura, których będzie w sumie kilkanaście na trzech kondygnacjach. Nowy budynek jest połączony przebiciami z główną siedzibą Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza 2, posiada także szyb windowy dla osób niepełnosprawnych.

Zabytkową kamienicę przy ul. Legionów, miasto kupiło prawie sześć lat temu w ramach prawa pierwokupu za około 750 tysięcy złotych. W planach była adaptacja budynku na potrzeby magistrackich wydziałów. Cena wydawała się atrakcyjna, szybko okazało się jednak, że fatalny stan kamienicy przełożył się na wyższe niż wstępnie zakładano koszty remontu (pierwotnie miasto chciało przeznaczyć na ten cel kwotę od około 3,5 do 4 milionów złotych). Magistrat na dokumentację wydał około 70 tysięcy. Po nieudanej próbie wyłonienia wykonawcy w pierwszym przetargu (zgłosiła się tylko jedna firma z ofertą za ponad 5 milionów złotych), urzędnicy zdecydowali, że kamienica będzie remontowana etapami. Pierwszy etap rozpoczął się pod koniec 2018 roku i był realizowany za kwotę blisko 3,5 mln zł przez firmę Euro Bud. Prace miały zakończyć się w październiku 2019 roku, ale w efekcie sporu wykonawcy z miastem, firma zeszła z placu budowy. Ostatecznie remont dokończyła firma z Dąbrowy Tarnowskiej, która złożyła najniższą ofertę w przetargu na kwotę ponad 2,5 miliona złotych. W sumie remont kamienicy pochłonął ponad 6 milionów złotych.

ac / fot. UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821