Mały taras przy domu - jak go urządzić?
access_time 2021-12-14 14:33:00
Perspektywa porannej kawy na tarasie otoczonym zielenią to jeden z impulsów sprawiających, że zaczynamy marzyć o własnym domu. Czasem wystarczy, że będzie on niewielki, ale jednak otwarty na ogród, którego uroda i świeżość są zawsze bezcenne.

Tworząc nasze propozycje domów jednorodzinnych w ARCHON+ do projektowania tarasów przywiązujemy wagę szczególną, ponieważ dla mieszkańców ich wygląd i funkcjonalność mają ogromne znaczenie. Dlatego proponujemy rozwiązania, które pozwolą na to, by strefa tarasu była nie tylko miejscem wypoczynku, ale czymś więcej - zielonym azylem, którego aranżacja pozwoli domownikom na twórczy kontakt z przyrodą. Oto trzy projekty domów prezentujące zarazem trzy różne warianty rozwiązań tarasowych, o których specyfice decydują kolejno dodatkowy trakt dachu dachu, podcień i pergola.

Dom w aurorach 7

Taras usytuowany w zacisznym miejscu, z dala od szumu ulicy, jest miejscem, które oferuje domownikom komfortową przestrzeń letniego relaksu. Przykładem tego rodzaju rozwiązania jest „Dom w aurorach 7”, gdzie strefa tarasu została starannie osłonięta przez dodatkowy trakt dachu. Daje to wspaniały efekt wizualny, a wnętrze poprzez przeszklone drzwi tarasowe harmonijnie łączy się z ogrodem. Duże przeszklenie zostało podzielone symetrycznie na trzy segmenty, a naturalna okładzina z drewna, którą podkreślono strefę tarasową, nadaje całości niezwykle przytulnego charakteru. Za przeszkleniem rysuje się elegancki salon, który w sezonie wiosenno-letnim utworzy wraz z tarasem spójną reprezentacyjną całość wypoczynkową. Tym samym, wydając letnie przyjęcie, zręcznie połączymy salon wewnętrzny z tarasowym, dzięki zadaszeniu letni deszcz nie zakłóci spotkania z przyjaciółmi, a w czasie upałów ochroni nas przed słonecznym żarem.

Dom w cieszyniakach

Nowoczesny, parterowy „Dom w cieszyniakach” z dachem czterospadowym z kolekcji Pracowni ARCHON+ jest projektem łączącym wiele zalet. Niska, jednopoziomowa bryła ma doskonałe proporcje, a jej elewacje uwodzą ciekawymi detalami, wśród których ukryta w podcieniu strefa tarasowa jest jednym z najciekawszych. Zaprojektowana na elewacji ogrodowej graniczy z przesuwnym przeszkleniem, stanowiącym granicę salonu. W ciepłe dni granicę tę zatrzemy, pozostawiając drzwi tarasowe rozsunięte i korzystając swobodnie z letniej jadalni tarasowej, do której świetnie pasują minimalistyczne, lekkie meble. Osłonięta podcieniem, będzie ona mniej wyeksponowana na słońce, co pozwoli na utrzymanie w niszy aranżacji roślinnych. Ożywią one kolorystycznie podcień, wykończony w prezentowanym projekcie płytami z betonu architektonicznego, tworzącymi dla letniej jadalni eleganckie tło. Z kolei biała kolumna to akcent, który prosi się o pnącze lub zieloną winorośl, dzięki której elewacja zyska nieco romantycznej urody.

Dom w lucernie 10

Biel tynków i ciepło elementów drewnianych to akcenty dominujące w wyglądzie elewacji „Domu w lucernie 10”. Zwarta, kompaktowa bryła przekryta prostym dachem dwuspadowym zaskakuje od strony ogrodu mocnym akcentem estetycznym w postaci klimatycznej strefy tarasowej. Taras „Domu w lucernie 10” oczaruje każdego miłośnika przyrody, jego zasadniczy element stanowi drewniana pergola, tworząca ażurową przesłonę nad letnią jadalnią. Nie tylko koresponduje ona znakomicie z drewnianą okładziną ścienną, ale także można wzmocnić jej funkcję poprzez zamocowanie mobilnych rolet, żaluzji, tafli poliwęglanu lub ściany tekstylnej. Uzyskamy w ten sposób ochronę przed słońcem lub letnim deszczem, a nasz taras stanie się miejscem wyjątkowo przytulnym. Niemniej efektowne będą odpowiednie aranżacje roślinne, bo konstrukcja pergoli zapewnia idealny stelaż dla pnączy lub winorośli, które pozwolą podnieść roślinność na wyższy poziom i wizualnie uatrakcyjnię elewację domu. Wieczorami warto postawić na tarasie lampiony, a także starannie zaprojektować oświetlenie stałe, które wydobędzie urodę kompozycji roślinnej i dyskretnie podkreśli architektoniczne walory budynku.

 

Przedstawione projekty to fragment bogatej i różnorodnej kolekcji Pracowni ARCHON+, którą można obejrzeć na www.archon.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821