Tarnowskie siatkarki nie zwalniają tempa. Pokonały zawodniczki z Enea Energetyk Poznań 3:0
access_time 2021-12-11 23:33:00
W jedenastej serii spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, lider tabeli - drużyna Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, podejmowała w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zespół Enea Energetyk Poznań. W ostatniej kolejce tarnowianki zdecydowanie pokonały siatkarki Solnej Wieliczka, poznanianki natomiast pewnie zwyciężyły w Szczyrku.

Niesamowitych emocji dostarczyły tarnowskim kibicom siatkarki obu drużyn. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. W pierwszym secie gospodynie uzyskały niewielką przewagę jednak w jego końcówce poznanianki doprowadziły do remisu. Ostatecznie w tym starciu lepsze okazały się tarnowianki, które wygrywając 26:24 objęły prowadzenie w tym spotkaniu.

Kolejne sety wyglądały bardzo podobnie. Wynik oscylował w okolicach remisu jednak w końcówce obu partii gospodynie zachowały zimną krew i rozstrzygnęły obydwa sety na swoją korzyść 25:21 i 25:22. Ostatecznie trzy punkty pozostały w Tarnowie, a zawodniczki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów z dorobkiem 35 punktów zachowały pozycję lidera.

Sobotni mecz był przedostatnim spotkaniem tarnowianek w tym roku kalendarzowym. W najbliższy piątek siatkarki Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozegrają przed własną publicznością awansem mecz z drużyną AZS AWF Warszawa.

MVP: Adrianna Kukulska

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 3:0 (26:24, 25:21, 25:22)