Zakończyły się prace przy budowie węzła przesiadkowego na ul. Krakowskiej. Kiedy otwarcie?
access_time 2021-12-09 11:08:00
Po dziewięciu miesiącach prac, wreszcie zakończono budowę węzła przesiadkowego przy ul. Krakowskiej w Tarnowie. Wciąż jednak nieoficjalnie. Inwestycja czeka jeszcze na odbiory techniczne. Parkingi mają zostać oddane do użytku po 20 grudnia.

Prace związane z budową węzła przesiadkowego rozpoczęły się w kwietniu od przebudowy parkingu przy ul. Dworcowej. Z kolei rozbudowa zatoki przy ul. Krakowskiej początkowo miała rozpocząć się w połowie maja, ale termin wciąż był przesuwany. Ostatecznie prace ruszyły pod koniec lipca i według zapowiedzi inwestora miały zakończyć się do końca sierpnia, niestety centrum przesiadkowe do dziś nie zostało oddane. Z zapewnień szefostwa Zarządu Dróg i Komunikacji wynika jednak, że już niebawem będzie można w pełni z niego korzystać.

- Prace budowlane zostały już zakończone, pozostały jeszcze kwestie formalne związane m.in. z uzupełnieniem dokumentacji i wdrożeniem organizacji ruchu - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. - Będziemy chcieli oddać inwestycję do użytku bliżej końca roku, prawdopodobnie po 20 grudnia - dodaje.

W efekcie prac zatoka autobusowa wydłużona została o ok. 45 metrów. Ma pomieścić pięć autobusów i trzy busy. Powstał też peron, na którym zostały ustawione zadaszone, podświetlone wiaty, wyposażone w miejsca przeznaczone do ładowania urządzeń mobilnych. Na węźle zamontowano też elektroniczne tablice z rozkładami jazdy. Jedna z nich będzie podawała informacje o czasie odjazdu pociągów, które zatrzymują się na tarnowskim dworcu PKP.

Przypomnijmy, że inwestycję za nieco ponad milion zł realizuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które zostało wyłonione w przetargu.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821