Kolejna przegrana tarnowskich koszykarzy
access_time 2021-12-05 17:33:00
W trzynastej kolejce spotkań II ligi koszykówki mężczyzn, drużyna MUKS 1811 Unia Tarnów podejmowała w hali sportowej im. Shihana Wiesława Gwizda przy ul. Krupniczej, zespół TS Wisły Kraków.

Wyżej notowani w ligowej tabeli krakowianie byli faworytami tego spotkania. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, ale tarnowianie mieli problem ze skutecznością. Koszykarze Wisły zwyciężyli w tej partii 12:19. Druga partia była zdecydowanie najsłabszą w wykonaniu tarnowian. Goście systematycznie zwiększali swoją przewagę i w połowie meczu na tablicy widniał wynik 25:49.

Koszykarze Wisły potwierdzili swoją dobrą dyspozycję również w kolejnych kwartach. Świetnie spisywali się we wszystkich elementach koszykarskiego rzemiosła. Pomimo ambitnej walki gospodarzom nie udało się zmniejszyć różnicy i ostatecznie przegrali to spotkanie 49:84.

MUKS 1811 Unia Tarnów – TS Wisła Kraków 49:84 (12:19,13:30,12:14,12:21)

Unia: Łazarz 13, Szewczyk 12, Zaczkiewicz 7, Boduch 5, Więckowski 4, Nykaza 4, Badełek 2, Niskowski 2, Niemczura, Sulowski, Stec

Wisła: Rerak 18, Skubiński 15, Rączka 13, Krakowiak 12, Nowacki 11, Graniczka 8,Idziak 7, Iskra, Sztandarski, Kozyra