Futsalistki Tarnovii nadal bez punktów
access_time 2021-11-28 08:36:00
W czwartej kolejce spotkań o mistrzostwo ekstraligi futsalu kobiet, zawodniczki MKS Tarnovii Tarnów zmierzyły się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej z drużyną AZS UJ Kraków.

Krakowianki przeważały od samego początku spotkania i mecz toczył się pod ich dyktando. W drugiej minucie po bramce Natalii Nosalik oraz samobójczym trafieniu Gabrieli Kusion prowadziły już 0:2. W pierwszej połowie na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Soquessa i ponownie Nosalik i ten fragment meczu zakończył się prowadzeniem akademiczek 0:4.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana. W 28 minucie do bramki gości trafiła Gabriela Gębica zdobywając pierwszą bramkę dla gospodyń. Niespełna dwie minuty później celnym strzałem popisała się Ewelina Bojko podwyższając prowadzenie krakowianek. Ostatecznie futsalistki AZS UJ Kraków pokonały Tarnovię 1:5. Jest to czwarta porażka tarnowianek w ligowych rozgrywkach.

MKS Tarnovia Tarnów – AZS UJ Kraków 1:5 (0:4)

Tarnovia: Gabriela Kusion 2' (samobójcza), Gabriela Gębica 28'

AZS UJ: Natalia Nosalik 1', Clara Soquessa 18', Natalia Nosalik 18', Ewelina Bolko 30'