Wraca temat budowy obwodnicy Wierzchosławic. Województwo małopolskie deklaruje wsparcie inwestycji
access_time 2021-11-23 10:00:00
Samorządowcy i drogowcy wracają do pomysłu budowy obwodnicy Wierzchosławic, której warianty budziły sporo kontrowersji. - Jesteśmy zdecydowani, aby wspólnie z samorządem gminy zrealizować tę inwestycję - deklaruje marszałek Witold Kozłowski. W najbliższym czasie ma zostać podpisane porozumienie w tej sprawie.

Obwodnica Wierzchosławic planowana jest już od ponad 10 lat, ale z uwagi na brak porozumienia w sprawie przebiegu trasy, w 2015 r. zaniechano inwestycji. Po latach Urząd Marszałkowski, Zarząd Dróg Wojewódzkich i gmina wracają do przygotowań inwestycji. W piątek w siedzibie UMWM odbyło się robocze spotkanie w tej sprawie. Wzięli w nim udział wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz i jego zastępca wójta Andrzej Barnaś, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Katarzyna Węgrzyn-Madeja, wicedyrektor Robert Górecki, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz marszałek Witold Kozłowski.

- Problemem tej miejscowości, uporczywym dla mieszkańców jest ruch ciężkich samochodów przez ścisłe centrum, gdzie mieści się przedszkole, szkoła, centrum kultury i sklepy. To miejsce wzmożonego ruchu pieszych, co stwarza bezpośrednie zagrożenie - mówi marszałek Witold Kozłowski.

- Jesteśmy zdecydowani, aby wspólnie z samorządem gminy zrealizować tę inwestycję. Pierwszy etap do aktualizacja opracowań projektu. To bardzo duża inwestycja, która usprawni ruch w Wierzchosławicach, poprawi bezpieczeństwo. W najbliższym czasie podpiszemy z gminą porozumienie o współpracy - dodaje marszałek.

Szacowany koszt inwestycji to ok. 100 mln złotych.

ac / fot. UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821