Awans tarnowskich siatkarek do kolejnej rundy Pucharu Polski
access_time 2021-11-17 23:31:00
W środę, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów rozegrały spotkanie trzeciej rundy Pucharu Polski kobiet. Ich rywalkami były grające również w I lidze, zawodniczki SAN-Pajdy Jarosław.

W drugiej rundzie, tarnowianki po ciężkim boju pokonały 3:2 drużynę UJ-CM 7R Solna Wieliczka, jarosławianki natomiast zwyciężyły 3:1 z Karpatami Krosno Glass-KPU w Krośnie.

Gospodynie przeważały od pierwszych minut środowego spotkania. W pierwszej partii, po dobrej grze pewnie pokonały jarosławianki 25:18. Siatkarki SAN-Pajdy stawiły wyraźny opór jedynie w drugim secie, który w końcowych fragmentach tarnowianki rozstrzygnęły na swoją korzyść 26:24. Trzecia część meczu to pokaz siły podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza. Tarnowiankom wychodziło wszystko. Dobre przyjęcie, świetna gra w bloku i skuteczny atak przełożyły się na pewne zwycięstwo w tym secie 25:16. Wygrywając to spotkanie 3:0, siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów awansowały do kolejnej rundy rozgrywek siatkarskiego Pucharu Polski kobiet.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:0 (25:18, 26:24, 25:16)