Dwa listy gończe, narkotyki i fałszywy dowód osobisty. Wpadł poszukiwany 33-latek
access_time 2021-11-15 11:53:00
Tarnowscy "kryminalni" podczas akcji wymierzonej w handlarzy narkotyków, zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który od ponad roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zatrzymania poszukiwanego dwoma listami gończymi 33-latka dokonano przypadkiem pod koniec października w Tarnowie. - Policjanci z Mościc obserwowali miejsce, w którym mogło dochodzić do handlu narkotykami. Gdy w tym miejscu pojawił się samochód z osobami podejrzewanym o rozprowadzanie tych środków, policjanci podjęli obserwację tego pojazdu, a następnie jego zatrzymanie - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W samochodzie znajdowały się trzy osoby (dwóch mężczyzn i kobieta) w wieku od 25 do 33 lat.- Dwie pierwsze osoby zostały sprawdzone i okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do tarnowskiej prokuratury, w związku z czym został do niej doprowadzony, a kobieta po czynnościach została zwolniona. O ile jednak tożsamość tych dwóch osób nie wzbudzała żadnych wątpliwości, tak tożsamość trzeciego była mocno wątpliwa - dodaje asp. sztab. Klimek.

Trzeci delikwent został przewieziony do komisariatu. Tam, podczas dokładnego sprawdzenia ustalono, że mężczyzna posługiwał się podrobionym dokumentem tożsamości, a w plecaku miał ponad 700 gram amfetaminy i swój zniszczony dowód osobisty. Jak się okazało, w 2020 roku Sąd Rejonowy w Tarnowie wydał za nim dwa listy gończe na łączną karę pozbawienia wolności ponad 5 lat za przestępstwa wymuszenia rozbójniczego oraz handel narkotykami oraz dwa nakazy doprowadzenia do zakładu karnego na okres niespełna 6 miesięcy.

33-latek trafił za kratki, gdzie spędzi najbliższe lata. Do odsiadki zostanie mu też doliczony wyrok za posiadanie znacznych ilości narkotyków, zabezpieczonych podczas październikowego zatrzymania.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821