Grosz Ziemski Tarnowski dla trenera i wychowawcy
access_time 2021-11-15 08:25:00
Starosta tarnowski Roman Łucarz uhonorował Roberta Kraja powiatowym odznaczeniem Grosz Ziemski Tarnowski. Szkoleniowiec parafialnego Klubu sportowego „Jedność” Paleśnica oraz wychowawca dzieci i młodzieży, otrzymał również dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł.

Robert Kraj jest mieszkańcem gminy Pleśna. Od wielu lat z pasją i zaangażowaniem działa na rzecz lokalnego środowiska. Jest organizatorem i koordynatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych dla gmin Zakliczyn, Gromnik, Pleśna, a także starostwa powiatowego w Tarnowie. Ponadto zajmuje się organizacją turniejów sportowych dla Okręgowego i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a także Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego. Pełni również rolę eksperta Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Szkoleniowiec ma już na koncie m.in. medal srebrny za długoletnią służbę, przyznany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę "za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwu" oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej "za szczególne osiągnięcia dla oświaty i wychowania".

Starosta Roman Łucarz w dowód uznania i podziękowania za promowanie powiatu i ziemi tarnowskiej, przekazał Robertowi Krajowi honorowe odznaczenie Grosz Ziemski Tarnowski, dyplom gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł.

- Wyróżnienie jest dla mnie motywacją do dalszej pracy i bardzo się cieszę, że została ona doceniona, zarówno na niwie sportowej, trenerskiej, jak i edukacyjnej - bo jestem też nauczycielem. Jest to jednak przede wszystkim wspólny sukces mój i moich wychowanków, uczniów, z którymi pracowałem, zawodników sportowych. Cieszę się, że powiat tarnowski i pan starosta docenia te starania, bo zawsze, gdy prowadzę tutaj szkolenia, to wskazuję, skąd pochodzę i szczycę się tym, gdzie mieszkam i gdzie mam możliwość rozwoju. To jest bardzo ważne - powiedział Robert Kraj.

ac / fot. archiwum starostwa powiatowego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821