W niedzielę Światowy Dzień Ubogich. Modlitwy, zbiórki żywności, "chlebki miłosierdzia" i datki dobroczynne
access_time 2021-11-12 11:00:00
W niedzielę 14 listopada przypada Światowy Dzień Ubogich. Będzie to okazja, by wesprzeć działania charytatywne Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka w 2017 r. Od tego czasu jest obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla. W tym roku przypada 14 listopada i będzie mu przyświecać hasło „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7).

Tego dnia w kościołach diecezji tarnowskiej po mszach świętych rozprowadzane będą „chlebki miłosierdzia” (łącznie do parafii z całej diecezji trafi ich 26 tys. sztuk), a ofiary przy tej okazji składane zostaną przeznaczone na pomoc ubogim. W niektórych parafiach będzie można również pobrać i wypełnić artykułami spożywczymi lub przemysłowymi torbę charytatywną, a następnie za pośrednictwem parafialnej caritas przekazać ją najbardziej potrzebującym.

Z kolei w kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, o godz. 12  zostanie odprawiona msza św. w intencji ubogich i wszystkich, którzy im posługują. Eucharystii przewodniczyć będzie dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. Zbigniew Pietruszka. Diecezjalna Caritas we współpracy z miejscową parafią przygotowała także paczki żywnościowe, które zostaną rozdane ubogim.

- Biednych nie brakuje. Państwowe programy wspierające dzieci i rodziny zrobiły wiele dobrego w ograniczeniu ubóstwa. Dziś w najtrudniejszej sytuacji są seniorzy, emeryci i renciści, osoby samotne, z których wielu bez wsparcia sobie nie radzi - powiedział "Gościowi Tarnowskiemu" ks. dyr. Zbigniew Pietruszka. Dodajmy, że zdaniem wielu ekspertów zbliżający się 2022 rok - rosnąca inflacja, zwłaszcza w cenach żywności i planowane podwyżki - może przynieść pogłębienie problemu ubóstwa.

ac / fot. Pexels

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821