Przegrana futsalistów Unii
access_time 2021-10-25 06:59:00
W niedzielę o godzinie 17 w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ZKS Unia Tarnów zmierzyła się w piątej kolejce spotkań południowej grupy pierwszej ligi futsalu z zespołem AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice. Zespół z Katowic to spadkowicz z ekstraklasy, który spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej ostatnie dziewięć sezonów.

Od pierwszego gwizdka faworyzowani goście mocno naciskali na gospodarzy. Tarnowianie mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. Skuteczni w tym elemencie futsaliści z Katowic trafiali aż cztery razy do bramki Unii i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 0:4.

Druga część spotkania wyglądała bardzo podobnie. Inicjatywa była po stronie katowiczan, którzy trafili do bramki tarnowian jeszcze trzy razy. Na trzy minuty przed końcem meczu po zamieszaniu w polu karnym bramkę samobójczą strzelił Tomasz Golly i spotkanie zakończyło się wygraną AZS Uniwersytetu Śląskiego 1:7.

Pomimo tej przegranej tarnowianie wysoko plasują się w ligowej tabeli, z dorobkiem 10 punktów zajmują drugie miejsce.

ZKS Unia Tarnów – AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice 1:7 (0:4)

Bramki: Jonczyk 9', Król Michał (3) 10', 16'i 24', Wojtyna Daniel 18', Waszka Aleksander 31',Gładczak Robert 32' , Golly Tomasz 37' (s)

ZKS Unia Tarnów: Wałach Jakub, Ślęczka Robert, Przybył Wojciech, Podobiński Konrad, Wardzała Dominik, Strzelecki Dominik, Fryś Konrad (k), Jodłowski Piotr, Stańczyk Konrad, Adamski Szymon, Grzesiak Tomasz, Mroczka Mateusz, Sojda Dawid.