Jubileuszowy XXX Bieg Leliwitów przeszedł już do historii
access_time 2021-10-24 11:53:00
Prawie 200 osób stanęło w sobotę wieczorem na starcie zorganizowanego już po raz trzydziesty przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów - Tarnowskiego Biegu Leliwitów. Zawodnicy rywalizowali na ulicach Starego Miasta w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów oraz biegu masowym 2,5 kilometra.

Bieg główny nazywany jest bardzo często najbardziej „zakręconym" biegiem w Polsce. Na trasie liczącej 10 tysięcy metrów (4 okrążenia po 2,5 kilometra) zawodnicy muszą pokonać ponad 70 zakrętów i czterokrotnie 44 stopnie Wielkich Schodów. Od 2018 roku bieg organizowany jest po zachodzie słońca dzięki czemu uczestnicy mogą poczuć wyjątkowy klimat pięknie oświetlonego zabytkowego Tarnowa. Start i meta zawodów usytuowane były na ulicy Wałowej w okolicach Zakątka Spicymira, a trasa biegu wiodła urokliwymi uliczkami tarnowskiego Starego Miasta. Punktualnie o godzinie 19.30 sygnał do startu dał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który objął ten bieg honorowym patronatem.

W XXX Biegu Leliwitów najszybciej 10-kilometrową trasę w kategorii pań pokonała Katarzyna Wilk (Pleśna), tuż za nią na mecie zameldowała się Iwona Kąś (TIK TEAM), a trzecie miejsce zajęła Anna Jasiak (Unit37).

Wśród panów triumfował Jan Wydra (MOK Mszana Dolna), na drugim stopniu podium stanął Grzegorz Czyż (Grupa Azoty Automatyka Tarnów), a trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Martyce (Goodbike.com.pl)   .

W biegu masowym zwyciężyła Sara Drwal (KS AZS AWF Kraków), drugie miejsce zajęła Sylwia Wiatr (PZPN), a trzecie Anna Cierniak.

Najszybszym wśród mężczyzn był Sylwester Malec (Nowe Rybie), drugą lokatę zajął Adrian Wieciech (Byle Dobiec), a trzecią Paweł Maj (IL VENTO).

Oprócz klasyfikacji open zawodnicy biegu głównego byli nagradzani także w kategoriach wiekowych.