W hicie kolejki lepsze tarnowianki
access_time 2021-10-24 11:44:00
W piątej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zmierzyły się dwa niepokonane dotąd zespoły Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów i ITA TOOLS Stal Mielec. Obie drużyny wygrały wszystkie swoje mecze nie tracąc seta. Tarnowskie siatkarki miały w tym spotkaniu po swojej stronie komplet publiczności oraz atut własnej hali. Aby rozstrzygnąć ten pojedynek potrzeba było aż pięciu setów.

Sobotni mecz był niezwykle wyrównany, a  gospodynie grały ze zmiennym szczęście. Pierwszy set lepiej rozpoczęły mielczanki, które prowadziły  już 5:14. W tym momencie w polu zagrywki stanęła Gabriela Ponikowska i tarnowianki szybko odrobiły straty, tracąc już tylko jeden punkt do rywalek (13:14). Chwile później po ataku Gancarz na tablicy wyników widniał remis 15:15. W końcówce lepiej zagrały siatkarki z Mielca i pokonały tarnowianki 22:25.

Druga partia była bardzo wyrównana. Zespoły grały punkt za punkt. Przy stanie 18:18 tarnowianki złapały wiatr w żagle i odskoczyły rywalkom na kilka punktów (23:18). Po ataku Kukulskiej gospodynie rozstrzygnęły tą partie wygrywając 25:19 i tym samym doprowadziły do remisu w meczu 1:1.

W trzecim secie lepiej zaprezentowały się siatkarki gości. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza popełniły dużo błędów własnych co przełożyło się na wygraną mielczanek  20:25.

W czwartej partii siatkarki Roleskiego ponownie pokazały swą siłę. Po wyrównanych pierwszych minutach seta szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca tej części meczu. Wygrywając 25: 16 doprowadziły do remisu 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Początek piątego seta to niezwykle zacięta i wyrównana walka. Przy stanie 7:7 mielczanki zaczęły osiągać przewagę(7:10). W końcówce seta coraz bliżej zwycięstwa były siatkarki gości, które prowadziły już 10:13. Niesione dopingiem tarnowskich kibiców gospodynie doprowadziły do remisu 13:13, a na zagrywce stanęła skuteczna Magdalena Szabo. Tarnowianki zdobyły kolejne dwa punkty i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu. Dopisując 2 punkty do swojego dorobku utrzymały pozycję lidera.

MVP meczu: Magdalena Szabo

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – ITA TOOLS Stal Mielec 3:2 (22:25, 25:19, 20:25, 25:16, 15:13)