Dobiega końca MFTT Scena Otwarta. W niedzielę ostatni spektakl - "Karty Rossiniego"
access_time 2021-10-21 11:32:00
W najbliższą niedzielę, 24 października na scenie Centrum Sztuki Mościce odbędzie się ostatni spektakl w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta. Widzowie zobaczą balet "Karty Rossiniego" włoskiego choreografa Mauro Bigonzettiego, w międzynarodowej obsadzie z udziałem Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego z Czech.

Festiwal Scena Otwarta to wydarzenia prezentujące przede wszystkim taniec współczesny - najnowsze spektakle, ale także klasyczny balet i taneczne spektakle dla dzieci. Hasłem jubileuszowej edycji jest "Human Story" - opowieść o człowieku, który targany jest rozterkami duszy i konsekwencjami etycznych wyborów w momencie próby. To studium natury ludzkiej i tożsamości wyrażone tańcem. To również opowieść o tym, co kształtuje człowieka, konstytuuje jego tożsamość i wartości duchowe.

Do tej pory festiwalowa publiczność mogła obejrzeć "Kopciuszka" Kieleckiego Teatru Tańca, „Notre Dame de Paris - Esmeralda” z udziałem artystów Royal Lviv Ballet, „Bursztynowe drzewo” Art Color Ballet z Krakowa, "St(w)ory" Karoliny Miki i „Four Seasons” Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art, Gdynia. Wydarzeniu towarzyszą również warsztaty choreoterapii, konkurs choreograficzny i wystawa fotograficzna.

Festiwal zbliża się już do finiszu. Pozostał ostatni spektakl - balet "Karty Rossiniego", w międzynarodowej obsadzie z udziałem Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego z Czech, który będzie można obejrzeć w niedzielę, 24 października o godz. 19 na scenie Centrum Sztuki Mościce. Imponujące dzieło włoskiego choreografa Mauro Bigonzettiego jest połączeniem muzyki Rossiniego i tańca współczesnego. Dla chętnych mamy podwójne zaproszenie. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do dziś, do godz. 20.

ac / fot. materiały prasowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821