Przejścia dla pieszych w Tarnowie do remontu. Ma być bezpieczniej
access_time 2021-10-18 10:32:00
Łącznie osiem przejść dla pieszych w Tarnowie zostanie przebudowanych i doświetlonych. Miasto otrzymało na ten cel prawie 380 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O które ulice chodzi?

Drugi wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podpisał w piątek z zastępcą prezydenta Tarnowa ds. infrastruktury miejskiej Tadeuszem Kwiatkowskim umowy, w ramach których do tarnowskiego samorządu trafi kwota blisko 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z pieniędzy tych wkrótce zostanie przebudowanych pięć przejść dla pieszych na trzech ulicach: Słowackiego, Słonecznej i Matki Bożej Fatimskiej.

To nie wszystko. W najbliższym czasie mają zostać podpisane następne trzy umowy na przebudowę trzech kolejnych przejść, położnych w ciągu ulic Krakowskiej oraz Orkana. Łącznie na przebudowę przejść miasto otrzymało w tym roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 372 448 zł.

- Przebudowa przejść dla pieszych zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Skorzystają nie tylko piesi, ale też kierowcy, bo przejścia dla pieszych będą lepiej doświetlone i bardziej funkcjonalne - mówi drugi wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

ac / fot. archiwum MUW

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821