1,5 mln zł na dokumentację projektową obwodnicy Lisiej Góry
access_time 2021-10-16 00:37:00
W piątek województwo małopolskie podpisało z gminą Lisia Góra umowę partnerską dotyczącą współfinansowania dokumentacji projektowej dla obwodnicy Lisiej Góry. Droga ma przejąć ruch tranzytowy w kierunku Mielca i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców wsi. Chodzi przede wszystkim o ulice Tarnowską, Jaracza i Mielecką.

Konsorcjum firm E&C z Dąbrowy Górniczej, Protechnicon z Krakowa i Nowaprojekt z Oświęcimia za ponad 1,5 mln zł opracuje projekt budowlany i wykonawczy obwodnicy Lisiej Góry. Z tej kwoty ponad milion zł stanowić będzie dofinansowanie unijne, resztę pokryją po połowie województwo małopolskie i gmina Lisia Góra. Wykonanie projektu planowane jest na 2022 rok.

- Cieszę się, że dzisiejszą decyzją przyczyniamy się do poprawy jakości życia mieszkańców Lisiej Góry. Nowa obwodnica to nie tylko odciążenie ruchu w centrum miejscowości, ale też sprawniejsza komunikacja i komfort mieszkania w cichszej, spokojniejszej okolicy. Proces tworzenia dokumentacji projektowej i pozyskiwania niezbędnych zgód to czasochłonna praca, ale to już ostatnia prosta do rozpoczęcia budowy tej długo wyczekiwanej arterii w regionie tarnowskim - mówił podczas spotkania wicemarszałek Józef Gawron.

Obwodnica Lisiej Góry powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 984. Na jej ok. 4,5 km trasie zbudowane zostaną dwa ronda, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, dwa wiadukty, most oraz infrastruktura drogowa, w tym przepusty, oświetlenie, odwodnienie i drogi serwisowe. Przebudowana zostanie też już istniejąca infrastruktura techniczna. Początek obwodnicy przewidziano przy centrum dystrybucyjnym Lidla w Brzozówce, a zakończenie poprzez włączenie do DW-984. Koszt inwestycji wraz z wykupem nieruchomości szacowany jest na ok. 55 mln zł.

ac / fot. archiwum UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821