Seniorze, nie daj się oszukać! Policyjna kampania plakatowa przeniosła się do miejskich autobusów
access_time 2021-10-13 14:32:00
W autobusach MPK pojawiły się plakaty ostrzegające seniorów przed oszustwami na tzw. "legendę". To kolejny element profilaktyczno-edukacyjnej akcji tarnowskiej policji.

Oszuści "na wnuczka", "na policjanta", "na prokuratora", "na hydraulika" itp. nadal wykorzystują łatwowierność starszych osób, dlatego też bardzo ważne jest, by wciąż ostrzegać seniorów przed tego typu zagrożeniami. Tarnowska policja regularnie prowadzi różne kampanie informacyjne. Organizuje spotkania dla seniorów, ale też rozpowszechnia ulotki i plakaty informacyjne. Te zawisły już na osiedlowych blokach, miejskich tablicach ogłoszeniowych, a ostatnio - w autobusach.

- Mając w zamiarze poszerzenie terenu działań profilaktycznych i dotarcie do jeszcze większej liczby seniorów, policjanci z Komendy Miejskiej Policji nawiązali kontakt z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Tarnowie, aby umieścić przygotowane przez siebie treści profilaktyczne w autobusach. Koncepcja na tyle spodobała się zawiadującym flotą miejskich pojazdów, że ich autobusy zostały wyposażone w plakaty informujące o zagrożeniach - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Do autobusów trafiło łącznie 2 tysiące plakatów. Umieszczone zostały w skrzynkach reklamowych oraz na oparciach foteli podróżnych. - Wszystko po to, aby podczas przejazdu były one dobrze widoczne i dostępne dla korzystających z komunikacji miejskiej seniorów, którzy będą mogli zapoznać się z ich treścią na miejscu lub zabrać je do domu - dodaje asp. sztab. Klimek.

Według mundurowych tego typu akcje zaczynają już spełniać swoją profilaktyczną funkcję. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się oszukać. - Mamy nadzieję, że nasi drodzy seniorzy staną się bardziej świadomi, a co za tym idzie bezpieczniejsi - mówi rzecznik.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821