"Bursztynowe drzewo" kolejnym widowiskiem Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Zdobądź zaproszenie
access_time 2021-10-12 11:33:00
W Centrum Sztuki Mościce trwa 10. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Motywem jubileuszowej edycji jest „Human Story" - opowieść o człowieku targanym rozterkami duszy i konsekwencjami wyborów moralnych w momencie próby. W najbliższy piątek na scenie CSM będzie można zobaczyć „Bursztynowe drzewo” - widowisko muzyczno-baletowe krakowskiego baletu Art Color Ballet. Mamy dla was zaproszenie.

Widowisko inspirowane jest pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich. To opowieść o naszym pochodzeniu, formowaniu się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur oraz kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. Spektakl odwołuje się do aspektów historycznych, etnograficznych, jak również do współistniejących z nimi od zawsze mitów, baśni i legend. W niezwykłą podróż zabierze widzów Agnieszka Glińska, która odpowiada za scenariusz, reżyserię i choreografię.

Mamy dla was podwójne zaproszenie "Bursztynowe drzewo” (CSM, 15 października, godz. 19). Zainteresowani? Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do środy, 13 października, do północy.

ac / fot. materiały prasowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821