W wynajętym domu urządzili sporą plantację marihuany. Strzegła jej fotopułapka
access_time 2021-10-05 15:51:00
Policjanci z Brzeska przejęli 134 krzewy konopi indyjskich i urządzenia służące do ich uprawy. Plantacja znajdowała się w wynajmowanym na terenie gminy Czchów domu i dozorowana była przez fotopułapkę. Zatrzymani to mężczyźni, którzy byli już w przeszłości notowani za przestępstwa narkotykowe.

Policja wpadła na trop dwóch mężczyzn, którzy w wynajmowanym na terenie gminie Czchów domu uprawiali plantację konopi indyjskich. Ich ustalenia potwierdziły się i na początku października podejrzani zostali zatrzymani. To 30-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego i 26-latek z powiatu krakowskiego. Podczas przeszukania domu zabezpieczono 134 krzewy wraz ze sprzętem służącym do ich uprawy. Najstarsze z krzewów były już gotowe do zbioru. - Jedno z pomieszczeń domu przygotowali pod uprawę konopi indyjskich, a w jednym z pokojów umieścili namiot ogrodniczy, lampy, podłączyli ogrzewanie i wentylację. Do umieszczonych tam sadzonek stosowali specjalne środki do nawozu i wzrostu. Przed domem, na jednym z drzew sprawcy zainstalowali fotopułapkę z monitoringiem wizyjnym, by w czasie swojej nieobecności obserwować czy nikt się do niego nie zbliża - relacjonuje asp. sztab. Grzegorz Buczak, rzecznik prasowy brzeskiej policji.

Sprawcy usłyszeli zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, które mogły dostarczyć im znacznych ilości gotowego produktu w postaci marihuany. Jak się okazało, obaj mężczyźni w przeszłości byli już karani za przestępstwa narkotykowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

ac / fot. KPP w Brzesku

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821