Lada dzień ruszy remont ul. Krasińskiego. Będą duże utrudnienia w ruchu
access_time 2021-10-04 12:00:00
Ponad 2,5 miliona złotych będzie kosztował remont ul. Krasińskiego w Tarnowie. Wykonawcę udało się wybrać dopiero za drugim razem. W pierwszym przetargu oferta przekroczyła zaplanowany budżet.

Cztery oferty wpłynęły w przetargu na remont ul. Krasińskiego w Tarnowie. Najkorzystniejszą przedstawiła firma ZIBUD z siedzibą w Kamienicy, która wykona zadanie za ponad 2,5 mln zł.

Ulica Krasińskiego zostanie odnowiona na całym odcinku, a prace podzielono na dwa etapy. W pierwszym zostanie wyremontowana tarcza skrzyżowania ulic: Klikowska-Krasińskiego-Szujskiego-Chopina-al. Solidarności oraz ulica Krasińskiego na odcinku od Mościckiego do Krakowskiej - w tym ostatnim przypadku planowane jest całkowite zamknięcie drogi. Drugi etapu remontu będzie przebiegać na odcinku od Mościckiego do skrzyżowania. W tym przypadku ulica zostanie częściowo wyłączona z ruchu.

Projekt zakłada wykonanie warstwy konstrukcyjnej, wymianę podbudowy jezdni, a następnie położenie na niej asfaltu. Ciągi piesze zostaną wykonane z kostki betonowej, a istniejące chodniki zostaną przebrukowane.

Prace przy remoncie powinny zakończyć się w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy. Wykonawca daje 8-letnią gwarancję na wykonane roboty. Inwestycja dotowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821