Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Wygraj podwójne zaproszenie na prolog - spektakl "Kopciuszek"
access_time 2021-10-04 08:23:00
Rusza 10. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. W programie m.in. spektakle grup tanecznych, spotkania z tancerzami, warsztaty, wystawa i konkurs choreograficzny. Oficjalną inaugurację zaplanowano na sobotę, 9 października, natomiast już jutro Centrum Sztuki Mościce zaprasza na prolog festiwalu - familijny spektakl "Kopciuszek" Kieleckiego Teatru Tańca.

Festiwal Scena Otwarta to wydarzenia prezentujące przede wszystkim taniec współczesny - najnowsze spektakle, ale także klasyczny balet i taneczne spektakle dla dzieci. Hasłem jubileuszowej edycji jest "Human Story" - opowieść o człowieku, który targany jest rozterkami duszy i konsekwencjami etycznych wyborów w momencie próby. To studium natury ludzkiej i tożsamości wyrażone tańcem. To również opowieść o tym, co kształtuje człowieka, konstytuuje jego tożsamość i wartości duchowe.

 
Program festiwalu:

5 października - prolog festiwalu

godz. 18:00 - „Kopciuszek” - spektakl familijny, Kielecki Teatr Tańca
bilet ulgowy (dzieci) - 20 zł
bilet normalny - 30 zł

9 października - inauguracja festiwalu

godz. 19:00 - „Notre Dame de Paris - Esmeralda” - klasyczny spektakl baletowy w gwiazdorskiej obsadzie z udziałem wybitnych artystów Royal Lviv Ballet, Lwów
bilet ulgowy - 40 zł
bilet normalny - 50 zł

Wernisaż wystawy „Zatańczone”

15  października

godz. 19:00 - „Bursztynowe drzewo” -  widowisko muzyczno-baletowe Art Color Ballet, Kraków
bilet ulgowy - 40 zł
bilet normalny - 50 zł

16 października

konkurs choreograficzny

18:00 - gala finałowa konkursu oraz spektakl "St(w)ory" Karoliny Miki
bilet ulgowy - 10 zł
bilet normalny - 20 zł

17 października

godz. 19:00 - „Four Seasons” - spektakl taneczno-akrobatyczny Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art, Gdynia
bilet ulgowy - 25 zł
bilet normalny - 35 zł

23 - 24 października

warsztaty choreoterapii dla pedagogów, psychologów i terapeutów pracujących z osobami z niepełnosprawnościami

cena: 100 zł/ os.
ilość miejsc: 20 osób

24 października - zakończenie festiwalu

godz. 19:00 - „Karty Rossiniego” - spektakl  w międzynarodowej obsadzie z udziałem Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego z Czech.

bilet ulgowy - 40 zł
bilet normalny - 50 zł

Karnet na wszystkie spektakle - 150 zł

Wydarzenia towarzyszące:

Konkurs choreograficzny - kolejna edycja wydarzenia promującego zdolnych choreografów młodego pokolenia przygotowana we współpracy z Funduszem Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego oraz Jurorami. Działanie promuje szczególnie zdolnych choreografów młodego pokolenia. Daje możliwość zaprezentowania swojego projektu w otoczeniu profesjonalnej sceny. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest "Human Story" - opowieść o człowieku jako studium natury ludzkiej. Konkurs oceni Jury składające się z osób mających bogate doświadczenie artystyczne, choreograficzne i pedagogiczne: Zofia Rudnicka, Witold Jurewicz, Jacek Przybyłowicz.
Pula nagród - 10 000 zł.

Wystawa fotograficzna zatytułowana "Zatańczone" - Jubileuszowa wystawa „Zatańczone" podsumowuje 10 lat festiwalu „Scena Otwarta". Jest to fotograficzny zapis festiwalowego „życia na scenie", zatrzymanego w kadrach tarnowskich fotografów. Do tworzenia reportaży z tego festiwalu w latach 2011-2019, zaprosiliśmy Pawła Topolskiego, Dariusza Zaroda, Artura Gawle i Przemysława Srokę. Każdy ze wspomnianych artystów, fotografików o różnej wrażliwości, zgoła inaczej patrzy obiektywem na tą trudną sztukę jaką jest taniec, inaczej zatrzymuje migawką ruch, ekspresję, nastrój i emocje. Wystawie towarzyszyć będą także projekcje filmowe reportaży z minionych edycji festiwalu oraz wiele zdjęć (przeszło 200) ukazujących „życie festiwalu od kuchni". Wernisaż wystawy: 9 października. Kurator wystawy: Bogusław Hynek.

Warsztaty choreoterapii - przygotowane wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Choreoterapii. Skierowane do pedagogów, psychologów, terapeutów, opiekunów, którzy pracują lub opiekują się osobami niepełnosprawnymi (m.in.: z osobami niesłyszącymi, niewidomymi, autystycznymi czy cierpiącymi na zespół Downa). W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się i zgłębić praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat tańca terapeutycznego. W części teoretycznej poznają ideę tańca terapeutycznego i wykorzystanie go w pracy z osobami niepełnosprawnymi. W części praktycznej zapoznają się z szeregiem ćwiczeń taneczno-ruchowych i muzyczno-rytmicznych. Poznają narzędzia wykorzystywane w tańcu terapeutycznym, zdobędą umiejętności i niezbędną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w swojej pracy z osobami niepełnosprawnymi. Wzmocnią i rozwiną świadomość ciała i umiejętność współpracy w grupie. Dużą uwagę zwrócimy na elementy tańca integracyjnego, który ułatwia dobre, pełne ciepła przeżywanie ruchu we wspólnocie.
Warsztaty poprowadzą: Karina Kocieniewska, Ilona Zachariasz.

UWAGA KONKURS

Mamy dla was podwójne zaproszenie na prolog festiwalu, czyli spektakl „Kopciuszek” (5 października, godz. 18). Zainteresowani? Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie czas do dziś, do godz. 18.

ac / fot. materiały prasowe. Na zdj. „Kopciuszek"

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821