Pierwsze przypadki koronawirusa w szkołach. Ponad stu uczniów tarnowskiej podstawówki trafiło na kwarantannę
access_time 2021-10-01 08:05:00
Około 150 uczniów trafiło na kwarantannę po kontakcie z zakażonym koronawirusem nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 18 w Tarnowie.

W pojedynczych klasach 15 szkół w Małopolsce odbywają się lekcje zdalne w związku z wykrytymi tam ogniskami koronawirusa. Chodzi o 10 szkół podstawowych i o cztery średnie, a także o jeden oddział przedszkolnych w szkole podstawowej.

Szkoły, których uczniowie i nauczyciele są na kwarantannie, są w powiatach krakowskim, brzeskim, tarnowskim, suskim i tatrzańskim, a także w Krakowie i Brzesku. Najwięcej uczniów jest na kwarantannie w Szkole Podstawowej nr 18 w Tarnowie. U jednego z nauczycieli wykryto zakażenie koronawirusem, w konsekwencji czego sześć klas, czyli łącznie około 150 uczniów trafiło na kwarantannę i przeszło na tryb nauki zdalnej. - Są to uczniowie starszych klas, przyzwyczajeni już do zdalnego nauczania i nauczanie przebiega sprawnie - mówi portalowi tarnow.net.pl Lidia Lewicka-Duda, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 18.

- To wciąż mała skala problemu. Nie mamy sygnałów o problemach związanych ze zdalnym nauczaniem. Wszystko funkcjonuje normalnie. Liczba szkół, w których jest nauczanie zdalne, zmienia się w ciągu tygodnia, ale mniej więcej pozostaje na podobnym poziomie i średnio w tej liczbie jest ok. 10 szkół podstawowych – powiedział PAP zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w kuratorium w Krakowie Andrzej Łojek.

W całej Małopolsce jest 4860 szkół.

Zgodnie z czwartkowymi danymi Ministerstwa Zdrowia minionej doby w Małopolsce zanotowano 97 nowych zakażeń i dwa przypadki śmiertelne. Łącznie w kraju testy potwierdziły koronawirusa u 1208 osób, zmarło – 27 chorych. Jeśli chodzi o dobową liczbę zakażeńw kraju, Małopolska jest na trzecim miejscu, po województwach lubelskim i mazowieckim.

ac / PAP / fot. pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821