O krok od tragedii. Kierowca busa z dziećmi wymusił pierwszeństwo i doprowadził do kolizji
access_time 2021-09-30 12:00:00
Do groźnie wyglądającej kraksy doszło dziś rano w Nowych Żukowicach. Kierowca busa, który przewoził dzieci do szkoły, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do kolizji z dwoma samochodami. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do kolizji doszło w czwartek rano na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 984 z drogą gminną w Nowych Żukowicach. Z ustaleń policji wynika, że kierowca busa nie dostosował się do znaku "STOP" i wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy dostawczaka, jadącym w kierunku Lisiej Góry. - Kierowca samochodu dostawczego nie zdążył się zatrzymać i uderzył w prawy bok autobusu, który z kolei został przesunięty i uderzył w oczekujący na wjazd na skrzyżowanie samochód osobowy - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Autobusem podróżowało pięcioro dzieci. Na szczęście żadne z nich nie ucierpiało. Droga wojewódzka w miejscu zdarzenia była przez kilkadziesiąt minut zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

ac / fot. KMP w Tarnowie
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821