Niewiele zabrakło do zwycięstwa koszykarzom MUKS-u 1811 Unii Tarnów
access_time 2021-09-27 08:20:00
Koszykarze MUKS-u 1811 Unii Tarnów niedzielnym meczem z zespołem MCKS Czeladź rozpoczęli występy w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn w grupie c. Spotkanie rozegrano w hali sportowej im. Shihana Wiesława Gwizda przy ul. Krupniczej w Tarnowie.

Mecz rozpoczął się po myśli tarnowian. Bardzo dobrze spisywali się w dwóch pierwszych kwartach i w połowie spotkania prowadzili 42:36. W następnych częściach meczu goście konsekwentnie odrabiali straty i w regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W dodatkowych pięciu minutach zespoły zdobyły po trzy punkty i na tablicy wyników ponownie pokazał się remis, jednak w kolejnej dogrywce lepsi byli koszykarze gości, którzy ostatecznie pokonali gospodarzy 83:91. Na parkietach drugoligowych zadebiutowali młodzi wychowankowie tarnowskiego zespołu Mateusz Baziak i Adrian Szumlański.

MUKS 1811 Unia Tarnów – Miejski Czeladzki Klub Sportowy Czeladź 83:91 (21:20, 21:16, 19:22, 15:18, 3:3, 4:12)

MUKS: Schabowski Andrzej 21, Nykaza Tomasz 20, Szewczyk Dawid 15, Zaczkiewicz Paweł 10, Niemczura Dominik 6, Łazarz Dawid 9, Boduch Adrian 2, Szumlański Adrian, Baziak Mateusz, Stec Mikołaj, Stawarski Daniel