44-latek kradł w markecie budowlanym. Może pójść siedzieć na 5 lat
access_time 2021-09-24 11:13:00
Do 5 lat więzienia grozi złodziejowi, który w jednym z tarnowskich marketów budowlanych kradł elektronarzędzia. Wartość strat oszacowano na kwotę prawie 2,6 tys. zł.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia. 44-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego wybrał się na zakupy do jednego z marketów budowlanych na terenie miasta. Zdjął z regału wielką turystyczną torbę, włożył do niej warte kilkaset złotych elektronarzędzia, a następnie wyszedł ze sklepu, nie płacąc za towar. - Zachęcony takim rozwojem sytuacji, dwa dni później zdecydował o powrocie do marketu. Jednak tym razem plany kradzieży wiertarko-wkrętarki i sprzętu elektrycznego zniweczyła ochrona, która ujęła złodzieja i przekazała go w ręce powiadomionych o wszystkim policjantów - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji..

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a policjanci rozpoczęli poszukiwania skradzionych łupów. Wyrzynarka i dalmierz zostały odnalezione w jednym z miejskich lombardów. 44-latek usłyszał zarzut kradzieży elektronarzędzi i torby - wszystko o łącznej wartości 2 600 złotych. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821