Nabór do sekcji wspinaczkowej KS Sportiva
access_time 2021-09-24 05:46:00
Klub Sportowy Sportiva prowadzi nabór do sekcji wspinaczki sportowej na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na ściance wspinaczkowej La Roca, znajdującej się przy ul. Kochanowskiego 30.

Zajęcia adresowane są do wszystkich chętnych, bez względu na wiek czy umiejętności.

- W naszym klubie prowadzimy zajęcia z podziałem na grupy w zależności od wieku i stopnia zaawansowania, wspinaczka to sport dla każdego, każdy chętny może spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe - zachęca Edyta Ropek, mistrzyni wspinaczki i prezes KS Sportiva. - W tym roku wspinaczka zadebiutowała jako sport olimpijski podczas Igrzysk w Tokio. Już teraz prowadzimy przygotowania naszych zawodników do walki o kwalifikacje olimpijskie do Igrzysk w Paryżu w 2024 roku, jak również do Igrzysk Europejskich 2023, które odbędą się w Małopolsce, a konkurencje wspinaczkowe organizowane będą właśnie w Tarnowie - dodaje.

Zajęcia ze wspinaczki odbywają się dwa razy w tygodniu i mają charakter treningu sportowego. W przypadku młodszych grup (krasnale) w większości są to gry i zabawy ruchowe na ściance wspinaczkowej. Zajęcia odbywają się na ściance wspinaczkowej La Roca, ul. Kochanowskiego 30. Wszyscy uczestnicy zajęć mają zapewnioną opiekę trenerską i niezbędny sprzęt do wspinaczki. Wymagane jest posiadanie stroju sportowego i butów na zmianę (trampki, adidasy w przypadku osób początkujących, buty do wspinaczki dla zaawansowanych). Klub organizuje również wyjazdy na zawody, treningi na innych ściankach, obozy czy wspinaczkę na skałki w naturalnym terenie.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 739 900 267. Szczegółowe informacje na temat prowadzonego naboru znajdują się na stronie internetowej: www.sportiva-climbing.com/nabor-do-sekcji

ac / Na zdj. ścianka wspinaczkowa La Roca, fot. Marek Ladziński

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821