Jakie oczyszczanie twarzy sprawdzi się przy trądziku?
access_time 2021-09-22 09:56:00
Osoby, które zmagają się z trądzikiem, doskonale wiedzą, jak ważne jest regularne oczyszczanie twarzy. Mowa tutaj nie tylko o demakijażu, ale także cotygodniowym złuszczaniu martwego naskórka. Niektóre produkty nie sprawdzą się jednak w przypadku problemów z cerą. 

Czy każda cera wymaga oczyszczania? 

Niezależnie od tego, czy nasza cera jest kapryśna, czy też nie mamy z nią większych problemów – oczyszczanie twarzy powinno być podstawą naszej pielęgnacji. To od niego zaczynamy dzień oraz wieczorną rutynę. Czasami wykonujemy je wieloetapowo, a już zwłaszcza wtedy, gdy pokusiliśmy się o wcześniejsze nałożenie kosmetyków kolorowych. Niektóre produkty, takie jak krem do twarzy na noc, maska czy peeling mogą mieć działanie oczyszczające lub złuszczające. Czasami oba. Powinniśmy zadbać o to, aby nasze pory zawsze były perfekcyjnie czyste i aby nie zalegał w nich nadmiar łoju. 

Dlaczego trądzik wymaga szczególnego dbania o cerę?

Trądzik to specyficzna choroba, której leczenie bywa długotrwałe. Jest wiele odmian trądziku, ale ten, który zazwyczaj diagnozujemy, najczęściej wiąże się z występowaniem na skórze licznych zaskórników, które z czasem mogą zmienić się w stany zapalne. Warto też wiedzieć, że wspomniane już zaskórniki to zatkane gruczoły. Zalega w nich łój, brud, kurz, a nawet resztki kosmetyków. 

Jeżeli chcemy pomóc naszej cerze, powinniśmy zacząć od tego, aby zawsze zwracać uwagę na stosowaną pielęgnację. Swój kosmetyczny arsenał dobrze jest powiększyć o takie preparaty, które będą przyspieszały gojenie i zapobiegną powstawaniu przebarwień bądź blizn. Może być to między innymi serum, krem na noc lub na dzień. Doskonale spisują się też kosmetyki aplikowane miejscowo, gdyż działają bezpośrednio na stan zapalny i nie przesuszają zdrowych fragmentów skóry. W przypadku trądziku warto poświęcić trochę czasu na poranną i wieczorną rutynę pielęgnacyjną, ponieważ jest to choroba przewlekła, która lubi nawracać. 

Jak powinno wyglądać oczyszczanie twarzy przy trądziku?

Oczyszczanie twarzy przy trądziku musi być niezwykle delikatne. Chociaż nasza skóra może być naturalnie zaczerwieniona i będą widoczne na niej inne niedoskonałości, to jednak nie oznacza to, że powinniśmy zostawić ją w spokoju i zrezygnować z jej mycia i peelingowania. Starajmy się jednak wybierać takie kosmetyki, które nie wymagają od nas mocnego pocierania. Nieodpowiednie będą więc wszelkiego rodzaju szczoteczki oraz inne produkty z drobinkami. 

Wieloetapowy demakijaż zalecany jest w sytuacji, kiedy często się malujemy. W tym przypadku wykorzystujemy kosmetyk, który pomoże nam rozpuścić makeup, a następnie sięgamy po inny produkt myjący, taki jak pianka czy żel. 

Kosmetyki do oczyszczania i złuszczania cery trądzikowej

Produkty, jakie zastosujemy do oczyszczania skóry trądzikowej, będą nierzadko nieco inne od tych, które możemy stosować na przykład w przypadku cery mieszanej. Musimy przecież pamiętać o tym, aby nie roznieść bakterii na zdrowe fragmenty twarzy. W tym celu wykorzystujemy więc kosmetyki, które nie wymagają od nas pocierania twarzy lub pomagają skrócić ten proces. Mechaniczny peeling nie będzie więc rozwiązaniem i lepiej pozostawić go na czas, kiedy niedoskonałości będą już w pełni zagojone.

Peeling enzymatyczny to sprawdzone, skuteczne i proste oczyszczanie twarzy. Ma działanie złuszczające, ale pozbywa się również nadmiaru sebum oraz sprawia, że gruczoły łojowe łatwiej jest odetkać. Taki kosmetyk aplikujemy zazwyczaj na kilka bądź kilkanaście minut. W ten sposób oczyszczanie twarzy nie będzie zajmowało nam zbyt wiele czasu, ponieważ po tego rodzaju preparaty sięgamy raz w tygodniu. 

A czy krem na noc także może mieć takie właściwości? Okazuje się, że tak. Producenci kosmetyków zrozumieli, że u niektórych osób proces złuszczania powinien przebiegać bardzo wolno i stopniowo. Dlatego bez problemu znajdziemy krem na noc, w którego składzie obecne są kwasy. Stężenie jest jednak niewielkie i bezpieczne. Krem do twarzy na noc będzie działał w momencie, kiedy śpimy i kiedy nie jesteśmy narażeni na ekspozycję na światło UV.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821