Premier Mateusz Morawiecki na otwarciu nowej strażnicy w Dąbrowie Tarnowskiej
access_time 2021-09-19 10:15:00
W Dąbrowie Tarnowskiej oddano do użytku nową siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wraz z magazynem przeciwpowodziowym. W wydarzeniu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

- W zeszłym roku mieliśmy do czynienia z ponad 500 tys. interwencjami. To oznacza, że częściej niż co minutę, licząc również minuty nocne, strażacy, druhny, druhowie w różnych częściach Polski wyjeżdżali na interwencje.Trzeba mieć ogromny hart ducha, żeby tak służyć ludziom. Jesteśmy Wam za to wdzięczni. Wasza praca jest bezcenna, a takimi strażnicami oddajemy hołd waszej pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nowa siedziba strażaków powstała w miejscu starej strażnicy. Budowa realizowana była od września 2018 roku. Inwestycja kosztowała 19 mln zł, z czego ponad 17 mln pochodziło z budżetu państwa.

- Warto zaznaczyć, że tak jak często strażacy gaszą pożar w różnych miejscach, tak my musieliśmy przez pierwsze dwa, trzy lata - 2016, 2017, 2018, skupić się na gaszeniu pożarów z budżetu państwa. To tam, jak przez sito przeciekały te pieniądze, które jak mówił pan Tusk były gdzieś zakopane. Prześmiewczo trochę tak to komentował - powiedział premier.

Z Dąbrowy Tarnowskiej Premier Mateusz Morawiecki pojechał do Pogórskiej Woli, gdzie uczczono pamięć Heleny Marusarzówny.

ac / fot. archiwum MUW

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821