W niedzielę Memoriał Krystiana Rempały [AKTUALIZACJA - turniej przeniesiony na 24.09]
access_time 2021-09-16 00:11:00
W najbliższą niedzielę, 19 września o godz. 14, na torze na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozegrany zostanie IV Memoriał Krystiana Rempały. Zawody zostaną połączone z piknikiem rodzinnym „Zakończenie lata z Unią Tarnów ŻSSA”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Zawody rozegrane zostaną w formule indywidualnej, czyli tak samo, jak podczas pierwszej edycji, która odbyła się 15 października 2017 roku. Poza zawodnikami„Jaskółek” - Dawidem Rempałą, Przemysławem Koniecznym, Piotrem Świerczem, Patrykiem Zielińskim, Ernestem Kozą i Dawidem Lampartem, udział w nich zapowiedzieli m.in. Szwed Peter Ljung (Aforti Start Gniezno) i Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa).

18-letni Krystian Rempała zmarł 28 maja 2016 roku, w wyniku obrażeń, jakich doznał w wypadku podczas meczu ROW-u Rybnik z Jaskółkami. Żużlowiec został pochowany na cmentarzu w Tarnowie-Mościcach. Niedzielny memoriał rozpocznie się od mszy św. w intencji zmarłego, która odprawiona zostanie w kościele NMP Królowej Polski w Mościcach o godz. 8.30.

Sam turniej poprzedzi też piknik rodzinny „Zakończenie lata z Unią Tarnów ŻSSA”, którego początek zaplanowano na godzinę 12. Na dzieci czekać będą dmuchane zamki, stoisko z watą cukrową, popcornem i Chata Grillowa. Ponadto w obecności instruktora będzie można nauczyć się jazdy na wrotkach i przejechać się na quadzie. Na miejscu zaprezentują się służby mundurowe (policja, straż miejska i straż pożarna), a swoje stoisko z motocyklami Pit Bike będzie miał Dawid Lampart. Klub włączył się też do akcji #Tarnów_szczepi. W godz. 12-16 przed wejściem na Stadion Miejski (od strony dworca PKP) czynny będzie plenerowy punkt szczepień. Osoby mające ukończone 18 lat będą mogły bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się w nim przeciw Covid-19 preparatem Johnson & Johnson. Jedynym warunkiem jest posiadanie dowodu osobistego.

Przypomnijmy, w I Memoriale Krystiana Rempały triumfował Jakub Jamróg przed Arturem Czają i Bartoszem Smektałą. W II Memoriale zwyciężył duet Bartosz Smektała – Sebastian Niedźwiedź, a w dodatkowym biegu indywidualnym najlepszy okazał się Dominik Kubera. Z kolei dwa lata temu najlepszy był duet Sebastian Niedźwiedź – Michał Gruchalski, a indywidualnie Janusz Kołodziej przed Michałem Gruchalskim i Jakubem Jamrogiem. W ubiegłym sezonie memoriał został odwołany ze względu na pandemię.

Zawodnicy, którzy wystąpią w IV Memoriale Krystiana Rempały:

1. Bartosz Smektała
2. Jakub Miśkowiak
3. Mateusz Świdnicki
4. Dawid Rempała
5. Przemysław Konieczny
6. Piotr Świercz
7. Patryk Zieliński
8. Ernest Koza
9. Dawid Lampart
10. Patryk Rolnicki
11. Bartłomiej Kowalski
12. Piotr Pióro
13. Szymon Szlauderbach
14. Peter Ljung
15. Andriej Kudriaszow
16. Daniel Jeleniewski
R1. Mateusz Gzyl

AKTUALIZACJA, 17.09

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne IV Memoriał Krystiana Rempały zostanie przeniesiony. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 24 września o godzinie 18 na torze na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach.

ac / fot. Archiwum Unii Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821