W Tarnowie powstanie legalna jaskinia hazardu? Radni dali zielone światło
access_time 2021-09-14 15:00:00
Tarnowska rada miejska zgodziła się na utworzenie w mieście kasyna. Dzięki temu zainteresowana jego uruchomieniem firma będzie mogła ubiegać się o koncesję w ministerstwie finansów.

Wrocławska spółka Proent złożyła do tarnowskiej rady miejskiej wniosek o wydanie opinii lokalizacyjnej dla kasyna, które miałoby się mieścić w hotelu Bristol przy ul. Krakowskiej w Tarnowie. Według planów zajmowałoby ono 600 metrów kwadratowych i działało w godz. od 10.00 do 24.00. Inwestor deklaruje we wniosku, że "działalność prowadzona w ramach kasyna nie będzie hałaśliwa i nie będzie zakłócać porządku publicznego, zarówno w godzinach otwarcia, jak i po jego zamknięciu. Dla zabezpieczenia funkcjonowania kasyna będzie zapewniony całodobowy monitoring". Spółka przewiduje, że dzięki inwestycji pracę znajdzie kilkadziesiąt osób, w tym krupierzy, barmani, kasjerzy, pracownicy techniczni i ochroniarze.

Prezydent Roman Ciepiela negatywnie zaopiniował lokalizację kasyna. W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że z badań przeprowadzonych na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, wynika że hazard jest źródłem licznych problemów zdrowotnych, rodzinnych, małżeńskich, finansowych, zawodowych i prawnych. O wydanie opinii zwrócono się również do policji i straży miejskiej. Komenda Miejska Policji w Tarnowie poinformowała, że w zakresie bezpieczeństwa publicznego nie zgłasza zastrzeżeń w kwestii planowanego uruchomienia kasyna gry przy ul. Krakowskiej 9. Przeciwwskazań, aby właśnie w tym miejscu powstało kasyno nie widzi też większość radnych. Podczas zeszłotygodniowej sesji rady miejskiej za pozytywną opinią co do lokalizacji "salonu gry" zagłosowało 14 radnych KO i NMT (Barwacz, Ciesielczyk, Danielewicz, Górnikiewicz, Janas, Kajpus, Klepacka, Kwaśny, Mierzejewska, Stepek, Światłowski, Wardzała, Żak, Żmuda). Przeciwny uruchomieniu w mieście kasyna był natomiast klub PiS (Biedroń, Gancarz, Klimek, Koprowska, Korczak, Krakowska, Sajdak, Świtalska, Wójcik, Żurowska).

Co prawda pozytywna opinia radnych niczego jeszcze nie przesądza, ale jest niezbędnym warunkiem ubiegania się przez firmę o koncesję. Tę na okres 6 lat nadaje ministerstwo finansów. Dodajmy, że zgodnie z ustawą o grach hazardowych, w Małopolsce może działać w sumie pięć kasyn. Cztery już są i znajdują się w Krakowie.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821