Potrącił seniora na pasach, przeprosił i odjechał. Policja szuka sprawcy i prosi o pomoc
access_time 2021-09-13 09:47:00
Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek, 7 września, na ulicy Kościuszki w Tarnowie. Kierowca samochodu osobowego potrącił na pasach 77-letniego mężczyznę, po czym odjechał, nie udzielając mu pomocy. Policja prosi świadków o pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku.

Policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło we wtorek, 7 września około godz. 15.20 na ul. Kościuszki w Tarnowie. Kierowca samochodu osobowego potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 77-letniego mężczyznę. Po zdarzeniu przeprosił seniora i odjechał, nie interesując się jego dalszym losem.

- Podczas przechodzenia na drugą stronę jezdni, od strony ulicy Kościuszki w stronę „Świtu”, starszy pan został uderzony przez jadący w kierunku ronda na ul. Krakowskiej, nieznany samochód. 77-latek przewrócił się i znalazł pod pojazdem, doznając potłuczeń. Kiedy udało mu się spod niego wydostać, podszedł do kierującego, który odsunął szybę, przeprosił i odjechał, nie pytając czy pokrzywdzonemu potrzebna jest jakakolwiek pomoc - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca to mężczyzna w wieku 20-40 lat, prawdopodobnie o rudym kolorze włosów i możliwym zaroście na twarzy.

Policja prosi wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą przyczynić się do zidentyfikowania kierowcy lub pojazdu, którym się poruszał o kontakt telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Tarnowie pod numerami telefonu 47 8311336, 47 831 1220 lub całodobowym numerem alarmowym ⁠112.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821