Kolejny sparing tarnowskich siatkarek
access_time 2021-09-09 09:20:00
Siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów są w trakcie intensywnych przygotowań do sezonu 2021/2022 rozgrywek o mistrzostwo I ligi siatkówki kobiet. Przed tygodniem pokonały w  meczu towarzyskim  zespół WTS Solna Wieliczka, w miniony weekend wygrały turniej w Jarosławiu.

W środę tarnowianki ponownie testowały swoją formę z przyszłym ligowym rywalem, drużyną Solnej. Tym razem spotkanie odbyło się w Wieliczce. Trenerzy zdecydowali, że ich zespoły rozegrają cztery sety.

Mecz od początku układał się po myśli tarnowskich siatkarek. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza przeważały we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Pewnie wygrały dwa pierwsze sety (16:25 i 11:25). Jedynie trzeci set był wyrównany. Gospodynie poderwały się do walki i zwyciężyły w tej partii 28:26. Ostatnie słowo należało do tarnowianek, które po bardzo dobrej grze zdecydowanie pokonały wieliczanki 25:11 i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

WTS Solna Wieliczka - Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów  1:3(16:25, 11:25, 28:26, 11:25)