Wycieczki po Tanzanii i wypoczynek na plażach Zanzibaru
access_time 2021-09-08 12:50:00
Warto zwiedzać magiczne afrykańskie kraje we własnym tempie, bez pośpiechu i w komforcie. Wycieczki safari ze specjalistycznym biurem podróży to wyprawy dla miłośników dobrego stylu, wykwintnej kuchni i najlepszych hoteli. W tym sezonie w szczególności warto odwiedzić Afrykę Wschodnią – Kenię i Tanzanię z Zanzibarem. Znajdziecie tam dziewiczą przyrodę, stada dzikich zwierząt, które warto uwiecznić w swoim albumie oraz romantyczne zachody słońca, które przyprawią Waszych znajomych z Instagrama o zachwyt. Oto Afryka o jakiej marzycie- zapierająca dech w piersiach sceneria Kilimandżaro, światowej klasy parki narodowe, ciepłe wody Oceanu Indyjskiego obmywające białe plaże Zanzibaru i bajecznie kolorowe rafy.

Tanzania – indywidualne wycieczki objazdowe i safari z dala od tłumów

Autentyczne safari w Tanzanii to jedna z tych wycieczek, których nie zapomina się do końca życia. Podaruj sobie duża dawkę egzotyki na Czarnym Lądzie w ekskluzywnej odsłonie, z dala od tłumów i dużych hoteli. Spełnij swoje najskrytsze marzenia o zobaczeniu na żywo Wielkiej Migracji, kaldery wygasłego wulkanu Ngorongoro i Jeziora Manyara pełnego różowych flamingów. Dla bardziej wytrawnych podróżników biuro CARTER® rekomenduje niewiarygodną przygodę z szympansami w rzadko uczęszczanych parkach narodowych jak Gombe i Mahale, położonymi nad brzegami Jeziora Tanganika.

Najbardziej niesamowite miejsca Tanzanii, które trzeba zobaczyć

Serengeti jest najstarszym parkiem narodowym w Tanzanii, utworzonym w 1951 roku. Nazwa serengeti w języku lokalnych Masajów znaczy ‘miejsce gdzie ziemia rozciąga się w nieskończoność’ Położony jest na północy kraju i jego równiny jak i sawanny zajmują około 15 tysięcy kilometrów kwadratowych. Dzikie tereny obfitują w zwierzynę i ptactwo, znajdziemy tam ich około 500 gatunków, w tym strusie, wojowniki zbrojne, sekretarze (tzw. wężojady), kolorowe papugi, marabuty i czyhające na pokarm sępy. Serengeti jest domem słynnej „wielkiej piątki”. Zwierzęta zaliczane do tego zacnego grona uważane są za bardzo cenne i zarazem najbardziej niebezpieczne. W skład Wielkiej Piątki wchodzi lew, bawół, nosorożec czarny, lampart i słoń afrykański.

Główną i największą atrakcją Serengeti jest coroczna migracja zwierząt, znana nam w szczególności z niezwykłych programów National Geographic. Bezkresne sawanny są wtenczas przemierzane przez półtora miliona antylop gnu i gazel, udających się w poszukiwaniu wody i pożywienia. Niesamowicie bogate i unikatowe życie parku spowodowało, że został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Krater Ngorongoro to atrakcja sama w sobie i unikat w skali Afryki, położony jest 180 kilometrów od Aruszy. Krater został uformowany jakieś dwa lub trzy miliony lat temu. W skład Ngorongoro Conservation Area wchodzi Wąwóz Oldupai, będący częścią Wielkiego Rowu Wschodniego. W strefie krateru żyje około 25000 zwierząt, głownie kopytnych oraz rzadkie nosorożce. Cześć populacji antylop opuszcza granice kaldery w poszukiwaniu pożywienia w porze deszczowej.

Park Narodowy Mikumi o powierzchni 3230 kilometrów kwadratowych jest czwartym pod względem wielkości parkiem Tanzanii. Park przypomina nieco krajobrazowo Serengeti, leży między dwoma spektakularnymi masywami górskimi - Udzungwa i Uluguru. Mikumi graniczy z Rezerwatem Selous, tworząc razem ogromny unikalny w skali światowej przyrodniczy ekosystem. Malownicze sawanny usiane są drzewami akacji, gigantycznymi baobabami, tamaryndowcami i gdzieniegdzie palmami. Mikumi słynie z lwów, które wdrapują się na pnie i śpią w koronach drzew oraz Wielkiej Piątki. Bez problemu można tam spotkać także grupy hipopotamów przy zbiornikach wodnych, majestatyczne żyrafy, zebry oraz kilkadziesiąt gatunków ptaków w ciągu jednego dnia.

Zanzibar – wyspa przypraw i rajskich plaży

Zanzibar znany był dawniej w świecie jako wyspa przypraw i centrum handlu niewolnikami Ostatnimi czasy wyspa zdobywa swoją renomę ze względu na atrakcje turystyczne, komfortową bazę turystyczną oraz idylliczne miejsce do nurkowania i kite surfingu. To także jeden z najchętniej wybieranych kierunków wśród nowożeńców na podróż poślubną. Nietrudno zakochać się w tej barwnej wyspie, gdzie czas płynie wolniej…Zanzibar obmywają krystaliczne wody Oceanu Indyjskiego a rafy są pełne kolorowych ryb i stworzeń morskich, co stwarza idealne warunki do nurkowania z butlą i do snorkellingu.

Nie rezygnujcie z Waszych jesienno-zimowych wakacyjnych marzeń! Udajcie się w podróż, bo cudowne turystyczne ‘perełki’ są póki co niezbyt oblegane przez odwiedzających. To idealny wręcz moment na tropikalne egzotyczne wakacje w luksusie, nieważne czy chcecie je spędzić aktywnie, podążając na Wielką Migracja, czy też po prostu prażąc się w słońcu Zanzibaru z dobrą książką i wybornym koktajlem na bazie świeżego mango.

Tanzania i Zanzibar to świetny kierunek na zimową eskapadę z rodziną lub na wyjątkowo romantyczną podróż we dwoje.

Zainspirowały Was egzotyczne wycieczki szyte na miarę i wyprawy do Afryki z CARTER®?

Inspiracje:

https://carter.eu/kierunki/afryka/kenia

https://carter.eu/blog/tanzania-najciekawsze-atrakcje-wycieczki-objazdowe/

https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/zanzibar-i-archipelag


Zapraszamy do kontaktu:

e-mail: travel@carter.eu, 
tel. 22 392 60 16/17,

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos


 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821