„Bosym bądź” – bieg na bosaka
access_time 2021-09-04 23:48:00
Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w sobotę w Parku Biegowym Marcinka, aby wziąć udział w zorganizowanym przez znanego tarnowskiego muzyka Wojtka Klicha, biegu „Bosym bądź”. Uczestnicy promowali zdrowy styl życia biegnąc bez butów na dystansie 5 kilometrów.

Podczas biegu zawodnicy ścigali się w dwóch kategoriach: wcześniej urodzeni i później urodzeni. W pierwszej kategorii zwyciężył Adrian Leśniak, przed Adrianem Czosnyką i Grzegorzem Polańskim. Wśród później urodzonych najszybciej na mecie zameldowała się Marta Lipińska, tuż za nią przybiegła Małgorzata Smagacz i Magdalena Piękosz.  Zawody uświetniły występy  grupy Drum Syndrom. Po zakończeniu sportowej rywalizacji uczestnicy biesiadowali przy ognisku.

„Bosym bądź- bieg na bosaka” – to idea zrzucenia z siebie trochę ciężaru cywilizacji, czego początkiem ma być ściągnięcie butów, to także idea naturalnych, prostolinijnych zachowań, szacunku dla Ziemi, dla tego co w niej rośnie i nad nią się unosi – powiedział organizator biegu – Wojtek Klich

Opłata startowa zostanie przeznaczona dla Ośrodków Osób Niepełnosprawnych, którzy wykonali medale oraz prace plastyczne będące nagrodami w tym biegu.

fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821