Odurzony nastolatek wiózł 80 gramów silnie uzależniających narkotyków. Grozi mu nawet 10 lat więzienia
access_time 2021-08-19 13:02:00
Nawet 10 lat może spędzić za kratami 19-latek, zatrzymany przez kryminalnych z Tarnowa. Mężczyzna przewoził w samochodzie prawie 80 gramów metaklefedronu - silnie uzależniającego dopalacza. Sam też był pod wpływem narkotyków.

We wtorkowy wieczór na ul. Długiej w Tarnowie, w wyniku zaplanowanej akcji, tarnowscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowego seata na brzeskich numerach rejestracyjnych, za kierownicą którego siedział nastolatek z powiatu brzeskiego. - Mundurowi dobrze wiedzieli czego mogą się spodziewać po 19-latku, który jechał ze swoim starszym bratem. W samochodzie znaleźli ukryte w osłonie poduszki powietrznej prawie 80 gramów silnie uzależniającego 3-CMC (3-chlorometkatynonu), występującego pod postacią białych kryształów - mówi asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji. Dodatkowo okazało się, że młody kierowca sam też znajdował się pod wpływem środków odurzających i naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kryminalni przeszukali również miejsce zamieszkania zatrzymanego, gdzie znaleźli kolejne kryształy 3-CMC, 50 tabletek amfetaminy oraz niewielką ilość marihuany. Mieszkaniec powiatu brzeskiego trafił do policyjnego aresztu, a w dalszej kolejności do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Odpowie też za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków i wbrew zakazowi sądu. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju, połączonym z zatrzymaniem paszportu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ac / fot. policja, zdj. ilustracyjne

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821