Szachy, warcaby i mnóstwo ekscytujących planaszówek. W Wojniczu grali bez prądu
access_time 2021-08-10 22:37:00
Przez dwie pierwsze niedziele sierpnia w Wojniczu trwał zlot miłośników gier bez prądu. Na sympatyków planszówek czekało ponad 150 ciekawych pozycji. W ramach wydarzenia rozegrany został też I Wojnicki Turniej Szachowy.

W ramach spotkań pn. "Aktywna niedziela. Gramy bez prądu", w Domu Grodzkim w Wojniczu na sympatyków gier „bez prądu” czekało ponad 150 pozycji. Na miejscu można było znaleźć najlepsze i najbardziej popularne planszówki. W ofercie pojawiły się zarówno gry dla dzieci, jak i dla dorosłych. W  trakcie kilkugodzinnej zabawy instruktorzy tłumaczyli zasady i wprowadzali graczy w tajniki tej coraz popularniejszej formy spędzania wolnego czasu.

Podczas "Grania bez prądu" odbył się też I Wojnicki Turniej Szachowy do II kategorii, w którym wzięło udział 54 szachistów - wśród nich dzieci, młodzież i dorośli, m.in. z Wojnicza, Tarnowa, Krynicy, Ostrowa Świętokrzyskiego i Ropczyc. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia Czesław Markiewicz oraz nauczyciel i instruktor szachowy Maria Mikosz.

Zawody rozegrane zostały system szwajcarskim w 7 rundach, w dwóch kategoriach. W kategorii Junior do lat 14 najlepsza okazała się Maja Kryczka z Zawady. Drugie miejsce zajął Jan Kaleta  z Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast trzecie miejsce było udziałem Nikoli Krzemińskiej z Wojnicza. W kategorii Open triumfował Jakub Wąs z Tuchowa, drugie miejsce wywalczył Karol Kozak z miejscowości Staniątki, a trzecie Mateusz Węgrecki z Tarnowa. Warto dodać, że podczas turnieju 20 zawodnikom udało się podwyższyć swoją kategorię.