Awaryjne lądowanie awionetki szkoleniowej na łące w Tarnowcu. Zepsuł się silnik
access_time 2021-08-03 14:00:00
Na łące w Tarnowcu awaryjnie lądowała awionetka szkoleniowa, na pokładzie której były dwie osoby. Na szczęście zarówno pilot, jak i kursant, wyszli z manewru bez szwanku.

Do zdarzenia doszło dziś około godz. 8.30 w miejscowości Tarnowiec. Podczas lotu szkoleniowego ultralekkim samolotem, na trasie Łososina Dolna - Tarnów doszło do awarii silnika. - 47-letni pilot, lecący z 33 -letnim kursantem, podjął decyzję o lądowaniu maszyny. Na dogodne miejsce do manewru wybrał on łąkę w Tarnowcu. Próba lądowania zakończyła się pomyślnie. Pilot  posadził samolot na trawiastym terenie. Jednak podczas wytracania prędkości doszło do uszkodzenia koła. Na szczęście załoga samolotu cała i zdrowa bezpiecznie opuściła maszynę - relacjonuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji.

Zarówno pilot, jak i kursant byli trzeźwi. Na miejscu wypadku od rana pracuje grupa śledczych z tarnowskiej policji, która zabezpiecza ślady i dowody, pozwalające na wyjaśnienie przebiegu zdarzenia. O incydencie została powiadomiona również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

ac / fot. KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821