10 milionów będzie kosztować budowa Samorządowego Centrum Kultury w Szczucinie. Właśnie ruszyła budowa
access_time 2021-07-29 13:06:00
Od symbolicznego wbicia łopaty rozpoczęto dziś w Szczucinie budowę nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej. Szacowany koszt inwestycji wynosi około 10 mln złotych, z czego 4,5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Gratuluję skutecznego pozyskiwania środków na tak ważne dla mieszkańców inwestycje. Środki, dzięki którym powstanie biblioteka, pochodzą m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego stawia na zrównoważony rozwój w wielu aspektach. Chcemy wspierać wielkie aglomeracje miejskie, ale i mniejsze gminy takie jak Szczucin, dając przy tym narzędzia pozwalające na rozbudowę sieci dróg lokalnych, jak i budowę takich obiektów użyteczności publicznej jak ta biblioteka - mówił podczas spotkania wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Obecnie biblioteka zajmuje kilka niewielkich pomieszczeń w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Łączna powierzchnia Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek, bo tak będzie się nazywał obiekt, wyniesie 2 tysiące metrów kwadratowych. Budynek ma spełniać najnowsze standardy i będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nowa inwestycja to również kolejne miejsca pracy i wsparcie lokalnych firm, które zrealizują tę inwestycję.

ac / fot. archiwum MUW

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821