W sobotę oficjalne otwarcie skweru przed półbasztą na ul. Wałowej w Tarnowie
access_time 2021-07-28 10:22:00
Trzy lata prac, dwie zaangażowane firmy, duży poślizg czasowy i wreszcie mamy finał budowy skweru przed półbasztą na ul. Wałowej. Finał cokolwiek kontrowersyjny, bo trudno znaleźć kogoś, komu zagospodarowany na nowo plac się podoba. Efekt w postaci smutnej betonowej pustyni z pawilonem przypominającym budę z kebabami, spotkał się z szeroką krytyką wśród mieszkańców. Tymczasem inauguracja nowej miejskiej przestrzeni, na którą wydano w sumie prawie 3 miliony zł już w najbliższą sobotę.

Tarnowski magistrat zaprasza na oficjalną inaugurację odnowionej przestrzeni przed Multimedialnym Centrum Artystycznym na ul. Wałowej 25. W sobotę, 31 lipca, w godz. od 16 do 19, odbędzie się tam kolejne spotkanie dla najmłodszych z cyklu "Kreatywny Tarnów". Na dzieci czekać będzie mobilny plac zabaw czyli POKLOCKI, animacje, konkursy z nagrodami i warsztaty koralowe. Nie zabraknie też niespodzianek przygotowanych przez BWA, a na przeszklonych ścianach Centrum pojawi się wystawa neowitraży Piotra Barszczowskiego, które będzie można oglądać zarówno w dzień, jak i w nocy. Wystawa będzie podświetlona i zdaniem organizatorów, razem z podświetloną basztą będzie tworzyć dodatkową atrakcję.

Miasto zapowiada, że w najbliższym czasie na placu pojawi się nieco zieleni i ławki. Dodajmy, że wciąż jeszcze nie jest gotowe Multimedialne Centrum Artystyczne. Zawilgocone piwniczne mury muszą być wentylowane przynajmniej do jesieni. Jeżeli nadzór budowlany nie wykaże nieprawidłowości, obiekt powinien być oddany w październiku.

ac / fot. archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821