Triathlon Radłów 2021 rozpoczęty
access_time 2021-07-24 21:33:00
W sobotę amatorzy pływania, jazdy na rowerze i biegania, zgromadzili się w Radłowie, aby wziąć udział w zorganizowanych już po raz szósty zawodach – Grupa Azoty Triathlon Radłów.

W pierwszym dniu ponad 150 zawodników rywalizowało w sprincie i sztafetach. Uczestnicy mieli do przepłynięcia 750 metrów, potem 20 kilometrów jazdy rowerem, a na koniec  5 kilometrów biegu. Najlepszym wśród sprinterów okazał się Paweł Miziarski  (LUK-Connect TRI Team / Stoneman Triathlon Szemud), drugie miejsce zajął Tomasz Dudziak (Polar), a na trzecim stopniu podium stanął Bartosz Dudek (Eden Racing). Najszybszą kobietą była Natalia Rypel (Tridivision Triathlon Team), drugie miejsce zajęła Anna Twardowska (GB Sport Rzeszów), a trzecie Eliza Pitura (Szymanowski Triathlon Team).

Wśród sztafet zwyciężyła drużyna Triathlon Team Bochnia 2, drugie miejsce przypadło w udziale Triathlon Team Bochnia, a trzecie zajęła sztafeta Schnell und wűtend.

W niedzielę o godzinie 11.00 rozpoczną się zawody indywidualne oraz sztafetowe na dystansie ¼ Ironmana (950 metrów pływania, 45km jazdy rowerem i 10,5 km biegu).