Pijany kierowca autokaru chciał zawieźć dzieci na wakacje
access_time 2021-07-23 09:48:00
Policja z Brzeska zatrzymała kierowcę, który zamierzał zawieźć dzieci na wakacyjny wypoczynek, mając w wydychanym powietrzu pół promila alkoholu. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Policjanci niemal codziennie kontrolują autokary wyjeżdżające z dziećmi na wycieczki. Podczas takiej kontroli sprawdzany jest nie tylko stan techniczny pojazdu, czy też wymagane dokumenty i uprawnienia, ale również stan trzeźwości kierującego. O tym, jak ważne są takie działania, świadczyć może sytuacja, która miała miejsce w środę, 21 lipca, w Gromniku.

Po otrzymaniu wcześniejszego zgłoszenia od organizatora wyjazdu, policjanci z Brzeska prowadzili kontrolę autokaru. - Funkcjonariusze nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdu ani też uprawień i trzeźwości kierowcy. Tuż przed zakończeniem tych czynności, na parking, na którym odbywała się kontrola wjechał inny autokar, również w celu przewiezienia grupy dzieci na wakacje. Jeden z rodziców poprosił policjantów o skontrolowanie także tego kierującego. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej kontroli policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badania alkotestem wykazały  0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy i pracę. Policjanci skierowali przeciwko niemu do sądu sprawę o wykroczenie. Grozi mu wysoka grzywna lub areszt oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z dziećmi na kolonię pojechał już inny, tym razem trzeźwy kierowca.

ac / fot. policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821