Policja zatrzymała szajkę lodówkowych włamywaczy. Młodzi tarnowianie ukradli napoje za blisko 1700 zł
access_time 2021-07-22 13:11:00
Trzech młodych mieszkańców Tarnowa odpowie za włamanie do przysklepowych lodówek z napojami. Ukradli towar na łączną kwotę około 1700 zł.

Do włamań doszło w Tarnowie na przełomie czerwca i lipca. Trzech młodych mieszkańców miasta, w wieku 14, 20 i 21 lat, postanowiło napić się za darmo zimnych napojów, stojących w lodówkach znajdujących się przy kioskach z prasą. - Sprawcy wyrywając zabezpieczenie drzwi skradli różnego rodzaju napoje na kwotę niemalże 1000 złotych w jednym przypadku i ponad 660 złotych w drugim. Lodówki były ustawione w dzielnicy Gumniska i przy ul. Klikowskiej - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Po kilku dniach rabusie zostali ustaleni i zatrzymani. Wszyscy przyznali się włamania i kradzieży napojów. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich ma na swoim koncie inne przestępstwo. Policjanci podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, znaleźli skradziony z terenu miasta rower. Odzyskany jednoślad został przekazany właścicielowi.

Młodzi tarnowianie usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. 14-latek będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym, a jego pełnoletni koledzy przed sądem dla dorosłych. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. pexels

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821