Weekendowa akcja szczepień w Szerzynach. Podczas święta gminy zaszczepiło się 105 osób
access_time 2021-07-20 23:33:00
105 osób zaszczepiło się podczas niedzielnej akcji szczepień w gminie Szerzyny. Okazją do uruchomienia mobilnego punktu były "Dni Gminy Szerzyny".

Tegoroczne "Dni Gminy Szerzyny" zostały połączone z ogólnopolską akcją weekendowych szczepień. Na Małym Rynku w Szerzynach stanął mobilny punkt szczepień, w którym chętni bez wcześniejszej rejestracji mogli przyjąć jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Każdy zaszczepiony otrzymał pakiet promocyjny i mógł wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami. - Efekt kampanii przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, ponieważ podczas wydarzenia udało zaszczepić aż 105 osób - informują organizatorzy.

Na niedzielnym święcie gminy nie zabrakło również stoisk informacyjnych ZUS, GUS, KRUS i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Okazją do wspólnego biesiadowania były natomiast liczne stoiska gastronomiczne, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Szerzyn, Swoszowej, Czermnej i Ołpin. Panie zadbały o to, by na stołach pojawiły się tradycyjne produkty lokalne. W części rozrywkowej publiczność bawił znany kabareciarz, Krzysztof Piasecki, a zwieńczeniem gminnej imprezy był koncert zespołu "Pogwizdani" z Łącka.

Dodajmy, że samorząd Tarnowa również zaangażował się w ogólnopolską weekendową akcję szczepień. Najbliższa okazja do zaszczepienia się przeciw COVID-19 już w sobotę, 24 lipca, podczas pikniku rodzinnego „Tarnów się szczepi”, który odbędzie się na terenie Centrum Wypoczynku i Rekreacji Kantoria w godz. 15-19. W plenerowym punkcie szczepień, bez wcześniejszej rejestracji prowadzone będą szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Ponadto na Kantorii czynna będzie Strefa Zdrowia, w której dyżurować będą specjaliści: lekarz chorób zakaźnych, kardiolog, pulmonolog, psycholog, pediatra oraz dietetyk. Zaplanowano także warsztaty dla seniorów (nauka Nordic Walking, BlenderBike) i koralowe. Nie zabraknie również gier, zabaw i animacji dla dzieci oraz degustacji zdrowych shotów, a każdy zaszczepiony podczas pikniku otrzyma upominek.

ac / fot. M. Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821