Ruszył nabór wniosków w ramach programu „Mieszkania na start”. W puli jest 50 nowych mieszkań z niskim czynszem
access_time 2021-07-20 07:44:00
W poniedziałek, 19 lipca rozpoczął się nabór wniosków na wynajem mieszkań w bloku przy ul. Sportowej w Tarnowie, budowanym obecnie przez Tarnowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Lokale będą przyznawane w ramach programu „Mieszkania na start”. Rekrutacja potrwa do 20 sierpnia.

Nabór podzielono na dwa etapy. Pierwszy polega na złożeniu wniosku wraz z niezbędnymi dokumentami, takimi jak np. kopia książeczki mieszkaniowej wydanej przed 23 października 1990 r. czy też kopia umowy zawartej z inwestorem. Następnie wnioski będą weryfikowane pod względem spełniania wymogów zgodnych z uchwałą Rady Miejskiej w Tarnowie. Program ma przede wszystkim stanowić zachętę do osiedlania się w Tarnowie, dlatego też pierwszeństwo będą miały osoby, które nie posiadają własnego mieszkania, domu lub meldunku w mieście. Premiowane będą też m. in. rodziny z dziećmi, młodzi, którzy nie ukończyli 35. roku życia, osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, seniorzy, posiadacze książeczek mieszkaniowych i osoby partycypujące w kosztach budowy.

W drugiej części naboru wnioskujący zostaną zweryfikowani pod kątem zdolności czynszowej, tzn. czy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Przewidywana stawka czynszu w bloku przy ul. Sportowej 7B będzie wynosiła 13 zł za 1 mkw. W ramach programu „Mieszkanie na start” najemcom będą przysługiwać dopłaty do czynszów. Szacunkowa wysokość dopłaty do mieszkania o metrażu ok. 50 m kw. dla trzyosobowej rodziny może wynieść nawet ponad 300 złotych miesięcznie. Lokatorzy będą mogli się starać o dopłatę do czynszu przez około 15 lat.

W ramach inwestycji powstaje blok z 50 mieszkaniami w kategoriach jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 30 do 53,45 m kw., z dwupoziomowymi garażami i placem zabaw. Planowany termin przekazania budynku do najmu to czwarty kwartał 2022 r. Szczegóły naboru wraz z formularzami wniosków i załączników, znajdują się na stronie internetowej TTBS.

ac / fot. źródło TBS

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821