Beata Szydło o Polskim Ładzie w Tuchowie: "To nieprawda, że chcemy podwyższać podatki. Podatki mają być sprawiedliwe"
access_time 2021-07-19 11:33:00
Chlebem, solą i ludowymi przyśpiewkami powitano w Tuchowie byłą premier Beatę Szydło. Na spotkaniu z mieszkańcami, samorządowcami i posłami ziemi tarnowskiej, europosłanka mówiła o założeniach rządowego programu społeczno-gospodarczego Polski Ład.

Była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło, spotkała się ze swoimi sympatykami w miejscowym Domu Kultury, gdzie mówiła o zawartych w Polskim Ładzie propozycjach dla różnych grup społecznych.

- Polski Ład to program łączący, który daje szanse wszystkim - i dzieciom, i młodzieży, i osobom starszym, i tym którzy mieszkają w małych miejscowościach, i tym, którzy mieszkają w dużych miastach - powiedziała Beata Szydło. - Zależy nam na tym, żeby Polska równomiernie się rozwijała, żeby wykorzystywać szanse każdego regionu, każdej miejscowości. To zależy od was, jak te szanse zostaną wykorzystane. Czy będziemy mieć wystarczającą determinację, żeby z tej szansy, którą otworzył rząd skorzystać i żeby Małopolska była dynamicznie rozwijającym się regionem - dodała europosłanka.

Szydło podkreślała, że Polski Ład kontynuuje inwestowanie w rodzinę, ale w programie są również propozycje dla seniorów, rolników, przedsiębiorców czy kwestie dotyczące oświaty. Zaznaczyła również, że to szansa na realizacje ważnych, strategicznych dla samorządów inwestycji. - Poza sprawami społecznymi, tym ogromnym skokiem cywilizacyjnym mogą być inwestycje, może być infrastruktura, która będzie rozwijała się na terenie naszych miast, miasteczek, gmin. To mogą być drogi, które będą budowane, to mogą być wsparcia dla przedsiębiorców, żeby mogli realizować swoje projekty, również podatkowe. Ja wiem, że krążą mity, że chcemy podwyższać podatki. Nie, to nie jest prawda. Podatki mają być sprawiedliwe, a sprawiedliwe to znaczy takie, które będą wspierać tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, dawać szansę tym, tym którzy chcą się rozwijać i przede wszystkim dawać szansę naszym przedsiębiorcom. My chcemy żeby przedsiębiorcy budowali swój potencjał, bo potencjał, dobrobyt i zasobność polskich przedsiębiorców to jest zasobność polskiej gospodarki - przekonywała europosłanka.

W niedzielę Beata Szydło spotkała się również z mieszkańcami podtarnowskiej Białej.

ac / fot. M. Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821