Około roczny chłopiec znaleziony w Oknie Życia
access_time 2021-07-16 08:39:00
W czwartek wieczorem w tarnowskim Oknie Życia przy ul. Mościckiego, siostry józefitki znalazły około rocznego chłopca. Dziecko jest zdrowe i zadbane. Zgodnie z procedurami najpierw wezwane zostały pogotowie i policja.

- Dziecko było zadbane, spokojne, dobrze ubrane. Natychmiast zawiadomiłyśmy pogotowie ratunkowe, policję, ośrodek adopcyjny i MOPS. Szybko przybyło pogotowie, by zbadać dziecko. Wszystkie funkcje życiowe były na wysokim poziomie. Dziecko zostało zabrane do szpitala – informuje siostra Pacyfika.

Siostry są wzruszone, że dzięki Oknu Życia zostaje uratowane kolejne dziecko, choć jak dodaje józefitka - osoba, która zdecydowała o oddaniu swojego dziecka, musi teraz przeżywać trudne chwile. Zakonnice deklarują modlitwę w intencji chłopczyka, jego matki i ojca.

- W czwartek czcimy naszego założyciela św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Oddajemy to dziecko w opiekę Panu Bogu za przyczyną naszego Założyciela. Ks. Gorazdowski założył we Lwowie dom dla samotnych matek i tzw.”podrzutków”. Właśnie rozpoczęłyśmy nowennę, żeby dziecko trafiło w dobre ręce – dodaje siostra.

To już piąte dziecko w Oknie Życia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Tarnowie przy ul. Mościckiego 34.

Okno Życia to bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby – najczęściej są to siostry zakonne. Potem niezwłocznie uruchamiane są procedury medyczno-administracyjne.

ac / KAI

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A