Kolejne nowe karetki dla pogotowia. To mercedesy z automatyczną skrzynią biegów
access_time 2021-07-15 13:33:00
Pogotowie Ratunkowe w Tarnowie otrzymało kolejne dwie nowe karetki. To nowoczesne mercedesy z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów. Zostaną przekazane do filii w Zakliczynie i Szerzynach.

Ambulans, który trafi do filii tarnowskiego pogotowia w Zakliczynie, kosztował 520 tys. zł i został zakupiony ze środków przeznaczonych przez rząd na walkę z COVID-19. Druga karetka, która zasili oddział w Szerzynach, została sfinansowana z własnych środków pogotowia, a koszt jej zakupu wyniósł 500 tys. zł.

- W ostatnim okresie, czyli w zeszłym roku i w tym roku ze środków unijnych ze współfinansowaniem budżetu państwa otrzymaliśmy osiem nowych karetek, wszystkie to były mercedesy i jedną kupiliśmy ze środków własnych - powiedziała dyrektor pogotowia Kazimiera Kunecka.

Zespoły Ratownictwa Medycznego stacjonują w 10 punktach na terenie miasta i powiatu tarnowskiego. Są one rozlokowane w Tarnowie (ul. Fatimskiej, Błonie, Mościce), Tuchowie, Wojniczu, Żabnie, Gromniku, Szerzynach, Zakliczynie oraz Lisiej Górze. Do wezwań wyjeżdża łącznie 13 zespołów ratunkowych.

ac / fot. archiwum PSPR w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A