Akademicy PWSZ Tarnów znów najlepsi w Polsce
access_time 2021-07-15 08:45:00
Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie trzeci rok z rzędu wygrał klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski wśród wyższych szkół zawodowych. Uczelnia zgromadziła łącznie 613 punktów, wyprzedzając sklasyfikowaną na drugim miejscu Nysę o 246 oczek.

Trzeci z rzędu triumf to zasługa sportowców i trenerów wielu sekcji. Dość powiedzieć, że „punktowali” przedstawiciele aż 11 dyscyplin. Najwięcej, 75 punktów do ostatecznego dorobku dołożyły siatkarki, które zdobyły historyczne „złoto”. 66 punktów wywalczyli kolarze, 65 – piłkarki nożne, 64 – futsalistki, a 63 – futsaliści. Tradycyjnie nie zawiedli przedstawiciele wspinaczki sportowej – panowie zdobyli 54, a panie – 41 punktów. 47 „oczek” to dorobek tenisistek stołowych, 36 – biegaczy przełajowych, 19 – lekkoatletów, 17 – pływaków, po 16 – pływaczek, lekkoatletek i szachistów, 13 punktów zdobyły wioślarki, a 5 oczek dołożyli siatkarze.

Najwięcej, bo aż 192 punkty do dorobku uczelni dołożyły piłkarki i piłkarze. – Cieszę się z postawy moich podopiecznych, choć szczerze mówiąc: czuję wielki niedosyt, bo nie udało nam się zdobyć upragnionych medali – przyznaje trener Krzysztof Tomalski.

– Rok temu podkreślałem, że łatwiej tytuł najlepszego Klubu Uczelnianego wśród polskich PWSZ-ów zdobyć niż obronić. W tym roku po trzecim triumfie z rzędu mogę chyba tylko gratulować i klaskać. Jak widać ciężka praca zawodników, trenerów oraz życzliwość wszystkich, którzy wspierają akademicki sport w Tarnowie, może przynosić wspaniałe efekty. Gratuluję zatem po raz kolejny wszystkim, którzy systematycznie udowadniają, że nasze uczelniane hasło „Uczelnia Mistrzów” jest jak najbardziej trafne – mówi Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ.

– Gratuluję i oczywiście dziękuję. Nie tylko sportowcom i trenerom, ale także władzom naszej uczelni, które swoimi decyzjami wspierają nasz klub, zapewniając wszystkim chętnym komfortowe warunki do uprawiania sportu. Jeśli ta informacja dotrze do tegorocznych maturzystów, dla których sport jest ważny, a którzy wahają się jaką uczelnię wybrać, już teraz zapraszam ich w szeregi najlepszego Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Polsce – dodaje.

– Sportowcy są naszą dumą od wielu lat. Gratuluję wszystkim, którzy studiowanie i naukę łączą z ciężkimi treningami. Jak widać, przy dobrej organizacji jest to możliwe i przynosi wspaniałe efekty. Dziękuję także trenerom i wszystkim, którzy wspierają naszych Akademików. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej AMP wśród PWSZ-tów trzeci raz z rzędu to nie przypadek. To efekt, na który pracowaliśmy wiele lat. Jak widać opłacało się – mówi rektor PWSZ w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. uczelni.

Dodajmy, że KU AZS PWSZ liczy obecnie 11 sekcji.

Inf. pras. / fot. PWSZ

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A